Українцям повідомили про вилучення землі, яку вони не встигнуть приватизувати до кінця року

Автор: Леся Ловіцька

Українці ризикують втратити землю, яку вони не встигнуть приватизувати до кінця 2024 року. За законом такі паї мають вилучати з 1 січня 2025-го.

Українцям повідомили про вилучення землі, яку вони не встигнуть приватизувати до кінця року - today.ua

В умовах воєнного стану приватизацію землі не передбачено. Тому постає проблема – без приватизації її мають вилучити, проте це не можна зробити, бо процедуру не можна було провести. Як діяти за умов такого законодавчого казусу, повідомили правозахисники на YouTube-каналі "Пані в законі".

Що потрібно знати власникам ділянок землі

Закон про порядок виділення земельних ділянок вимагає, щоб до 2025 року ділянки сільськогосподарського призначення були приватизовані. Інакше вважатиметься, що громадяни відмовилися від своїх паїв.

Адвокат Марія Левченко пояснила, що у період дії воєнного стану процедуру приватизації землі припинено. Мінагрополітики оцінило, що неприватизованих паїв в Україні – близько 400 тисяч гектарів. І несправедливо обмежувати українців у використанні процедури доопрацювання та можливості приватизувати дільниці.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

З 1 серпня в Україні збільшаться субсидії: кому потрібно звернутись до ПФУ для переоформлення виплати

За даними Левченка, з лютого 2024 року у парламенті розглядають можливість продовження терміну для приватизації ще на рік після закінчення воєнного стану. При цьому відповідний законопроєкт наразі не зареєстрували на сайті ВРУ. Таким чином, вимога про приватизацію паїв до 2025 року залишається чинною.

Українцям повідомили про вилучення землі, яку вони не встигнуть приватизувати до кінця року

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Юристка наголосила, що Мінагрополітики має подати пропозицію із законодавчою ініціативою. Тоді люди зможуть приватизувати свої земельні ділянки та стати їх повноправними власниками.

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про землю під Каховським водосховищем, яке російські окупанти зруйнували у 2023 році.