Українцям почали безкоштовно встановлювати смарт-лічильники на електроенергію: у чому їх перевага

Автор: Лобанова Єлизавета

На фоні зростання тарифів на електроенергію питання встановлення смарт-лічильників стало дуже актуальним для багатьох українців. За наявності цього приладу обліку можна суттєво заощаджувати на оплаті комуналки. Зазвичай встановлення такого лічильника в середньому коштує 3000 гривень, але в одній з областей вже почали безкоштовно встановлювати громадянам смарт-лічильники.

Українцям почали безкоштовно встановлювати смарт-лічильники на електроенергію: у чому їх перевага - today.ua

Так, на Івано-Франківщині встановлюють споживачам "розумні" лічильники. Це двозонні прилади, які вважають спожиту електроенергію за денним та нічним тарифом. Оскільки з 23:00 до 07:00 вартість світла зменшується вдвічі, то за наявності такого лічильника вигідно використовувати найзатратнішу побутову техніку саме в цей проміжок часу, щоб заощадити на оплаті.

Ще одна важлива перевага таких лічильників – показники автоматично передаються постачальнику послуг. Це дозволяє уникнути неточностей у платіжках та неправильних нарахувань.

Крім того, двозонні смарт-лічильники обладнані дисплеєм з індикацією, що дозволяє виявити порушення роботи лічильника або мережі в цілому.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Українцям почали безкоштовно встановлювати смарт-лічильники на електроенергію: у чому їх перевага

Загалом по області планується замінити 25 тисяч електролічильників у домогосподарствах споживачів, які обслуговуються АТ "Прикарпаттяобленерго". Програма передбачає заміну лічильників для мешканців Богородчанського, Надвірнянського, Яремчанського, Калуського, Івано-Франківського, Долинського, Рожнятівського, Коломийського та Косівського товариств.

Якщо споживач не потрапив у програму заміни лічильника, але хоче самостійно змінити прилад обліку на двозонний, такий лічильник треба придбати самостійно та сплатити його заміну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Далі необхідно звернутися до Центру обслуговування клієнтів або особистого кабінету (https://my.oe.if.ua/consumers) подати заявку на встановлення онлайн.

Раніше повідомлялося, що в Україні готують заборону на відключення електроенергії для шести категорій споживачів.