В Україні готують заборону відключення електроенергії для шести категорій споживачів

Автор: Леся Ловіцька

В Україні вирішили заборонити обмеження у подачі електроенергії для шести категорій громадян. Йдеться про осіб, які відповідають критеріями вразливості та потребують підтримки держави.

В Україні готують заборону відключення електроенергії для шести категорій споживачів - today.ua

Відповідний проект урядової постанови розробило Міністерство соціальної політики. Йдеться про українців, яким мають підключати електроенергію першочергово. Запропоновано не відключати їм електроенергію навіть за наявності заборгованості за цю комунальну послугу.

Йдеться про наступні категорії споживачів:

  • Одержувачі житлових субсидій.
  • Особи з інвалідністю І та ІІ групи, зокрема ті, хто здійснює догляд за дитиною з інвалідністю або за особою з інвалідністю з дитинства, які не є одержувачами субсидій.
  • Багатодітні та малозабезпечені сім'ї, які не отримують житлових субсидій.
  • Прийомні сім'ї з трьома та більше дітьми під опікою, які не отримують субсидій.
  • Особи, які містять дитячі будинки сімейного типу та не отримують субсидій.
  • Побутові споживачі електроенергії у житлових приміщеннях (будинках та квартирах), здоров'я та життя яких залежить від безперервної роботи медичного обладнання, що працює від електричних мереж. Це має підтверджуватись документально. Йдеться про громадян, які не отримують субсидій.

Українці, які відповідають зазначеним критеріям уразливості, мають оформити відповідний статус. Для цього їм потрібно особисто або в онлайн-форматі через особистий кабінет на офіційному сайті постачальника універсальних послуг звернутися із заявою про взяття на облік та застосування спеціальних заходів захисту.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

В Україні готують заборону відключення електроенергії для шести категорій споживачів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні з 1 жовтня вирішили перерахувати усі житлові субсидії. Розмір державної допомоги на оплату комуналки збільшиться через початок опалювального сезону. Деяким споживачам розмір виплат перерахують автоматично, а решті доведеться наново подавати документи.

В Україні очікується повернення вимкнень світла в опалювальний період. Це повязано з можливими ушкодженнями об'єктів критичної інфраструктури. В Укренерго закликали споживачів подбати про забезпечення своїх потреб, заздалегідь купивши генератори та акумулятори.