Українцям почали надходити податкові платежі за нерухомість: у кого суми будуть підвищені

Автор: Леся Ловіцька

Українці почали отримувати сповіщення про необхідність сплати податків за нерухомість. Йдеться про будинки та квартири, площа яких перевищує встановлені норми.

Українцям почали надходити податкові платежі за нерухомість: у кого суми будуть підвищені - today.ua

Громадянам надсилають листи працівники Державної податкової служби. Багато хто отримує вимогу внести плату за нерухомість за звітний період 2022 року, а також за минулий 2023 рік.

Сплачувати податок на нерухомість зобов'язані лише ті фізичні особи, які мають квартиру понад 60 кв. м або будинок понад 120 кв. м. За наявності об'єктів різних типів податок сплачують за площу, яка перевищує 180 кв. м.

Податкова ставка розраховується з урахуванням мінімальної зарплати. Станом на 01.01.2023 р. вона становила 6700 грн. Ставка не може перевищувати 1,5% від "мінімалки" за 1 кв. м. Таким чином, максимальна ставка за 1 кв. м не перевищує 100,5 грн. (6700 грн х 1,5%). Деяким категоріям українців доведеться заплатити більше.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Підвищений податок сплатять ті, хто має у власності нерухомість, площею понад 300 кв. м для квартири та/або 500 кв. м для будинку. Для них розрахункова сума податку збільшується на 25 тис. грн на рік за кожен об'єкт.

Внести суму, зазначену податківцями, потрібно протягом 60 днів з дня ухвалення відповідного рішення. Дата вказана у листі. Якщо прострочити платіж, нараховується пеня.

Фізичні особи можуть переглянути податкові повідомлення-рішення, що склалися в меню "ЕК для громадян"/розділ "Загальна інформація про платника"/Повідомлення про обов'язок сплатити суму грошового зобов'язання (ППР) в Електронному кабінеті (вхід здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису) за адресою http://cabinet.tax.gov.ua або через сайт ДПС.

Українцям почали надходити податкові платежі за нерухомість: у кого суми будуть підвищені

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що з 2024 року мінімальна заробітна плата українців зросла до 7100 грн, а з квітня вона збільшиться до 8000 грн.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк готує обмеження на грошові перекази. У податкової служби з'явиться можливість контролювати доходи та витрати українців.