НБУ готує обмеження на грошові перекази: податкова зможе контролювати доходи та витрати громадян

Автор: Леся Ловіцька

В Україні планують запровадити обмеження на грошові перекази. Якщо ініціативу Нацбанку та голови профільного комітету Верховної Ради Данила Гетманцева підтримають, податкова служба отримає доступ до інформації про доходи та витрати громадян.

НБУ готує обмеження на грошові перекази: податкова зможе контролювати доходи та витрати громадян - today.ua

У НБУ заявили про необхідність боротьби з міскодингом, проте на практиці контроль грошових переказів розширить повноваження податківців. Вони зможуть контролювати фінансові операції українців та зіставляти їхні доходи та витрати.

Аналітики дійшли висновку, що обмеження, які збираються реалізувати стосовно українців, точно не можна назвати одним з методів боротьби з тіньовою економікою. Заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що регулятор дійсно працює над змінами у законодавстві.

Член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Ніна Южаніна висловила впевненість у тому, що обмеження грошових переказів розв'яже руки податкової та дасть змогу перевіряти рахунки громадян.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

"Якщо в країні потрібна боротьба з тіньовим оборотом, з тіньовою економікою - так вона точно не ведеться і не в карткових переказах справа", - пояснила народний депутат.

Южаніна зазначила, що подібні заяви напружують і йдеться про "шкоду у шкоді". Вона наголосила, що не можна досягти якихось результатів через заборони – це шлях в нікуди.

Економіст Андрій Новак вважає, що з одного боку обмеження грошових переказів під час війни може здатися логічним. Проте ситуація залежатиме від сум, з яких розпочинається контроль. Експерт назвав способи тінізації економіки, серед яких використання офшорних компаній, контрабандна продукція, контрафактна продукція та заробітні плати у конвертах.

НБУ готує обмеження на грошові перекази: податкова зможе контролювати доходи та витрати громадян

Грошові перекази не є однією з причин розвитку тіньової економіки, і такі обмеження не витримують критики. Однак у ДПСУ явно розширяться повноваження.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо податкова матиме можливість бачити всі банківські операції кожного громадянина і, виходячи із сум цих операцій, порівнювати з величиною якихось офіційних доходів, тоді звичайно, що податкова використовуватиме цей інструмент для визначення претензій до громадян за несплату податків або за тіньові доходи ", – цитує експерта УНН.

Раніше повідомлялося про податок на нерухомість, який діє в Україні у 2024 році.