Українцям перерахують тарифи на доставку газу в жовтні: хто платитиме менше

Автор: Лобанова Єлизавета

Комунальні платежі в Україні у жовтні залишаються практично без змін, проте стало відомо про те, що з 1 жовтня НКРЕКУ запроваджує зміни щодо тарифу на доставку газу. Стало відомо, хто з українців платитиме менше за цю послугу.

Українцям перерахують тарифи на доставку газу в жовтні: хто платитиме менше - today.ua

На Facebook-сторінці НКРЕКУ повідомляється, що тариф на доставку газу зміниться для споживачів, які минулого газового року (з 1 жовтня по 30 вересня) використали мінімум блакитного палива через його відключення.

Відповідне рішення було ухвалено на відкритому засіданні НКРЕКУ, яке відбулося 12 вересня 2023 року. Зазначені зміни сприяють зменшенню фінансового навантаження на побутових споживачів, які практично не споживають газу.

Оскільки під час війни багато українців тимчасово залишили свої будинки та виїхали за кордон, а комунальні платежі їм все одно потрібно оплачувати, НКРЕКУ пішла на зустріч таким людям і ввела мінімальний обов'язковий платіж за доставку газу.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Українцям перерахують тарифи на доставку газу в жовтні: хто платитиме менше

Якщо в попередньому році такі клієнти мали сплачувати за мінімальний обсяг споживання, що становив 314 кубічних метрів газу на рік. Нині, після внесених змін, вони оплачуватимуть лише 39 кубічних метрів газу на рік.

Таким чином, економія в даному конкретному випадку становитиме 45,6 грн за місяць і 547,25 грн на рік.

Українцям перерахують тарифи на доставку газу в жовтні: хто платитиме менше

У НКРЕКУ зазначили, що кожна газорозподільна компанія з 1 жовтня самостійно визначатиме мінімальну плату за доставку газу для житла, яке не користується або частково не користується газом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За законом навіть якщо українець не користувався газом протягом року, але підключений до труби, він все одно повинен оплачувати послугу доставки. Щоб не платити за цю послугу, трубу потрібно повністю відрізати, задокументувати цей факт та передати документи до свого облгазу.

Раніше Нафтогаз нагадав споживачам, до якого числа потрібно щомісяця подавати показники лічильників, щоб не переплачувати за газ.