Українці готуються до відключень електроенергії через масовані ракетні атаки з боку російських окупантів. Названо ціни на павербанки, генератори та інші прилади, які знадобляться при блекауті.
Минулого зимового сезону загарбники влаштували енергетичний терор, обстрілюючи об'єкти нашої критичної інфраструктури. Є всі підстави вважати, що аналогічний сценарій може повторитися і у найближчому майбутньому. Громадяни закуповують продукти тривалого зберігання та техніку, яка допоможе пережити блекаути. Розглянемо ціни на неї.
Павербанки
Йдеться про зовнішні акумулятори, які допомагають зарядити телефон чи ноутбук – залежно від потужності.
Для телефону знадобиться пристрій ємністю не менше 10 000 mAh, такі продають за ціною від 312 грн. Павербанк ємністю від 30 000 mAh коштуватиме мінімум 2000 грн. Мова йде про найбюджетніші моделі, якісні обійдуться дорожче.
Бензинові генератори
Ціни на бензинові генератори стартують від 4099 грн. Пристрій з потужністю 2-3 кВт коштує від 5147 грн. Бензиновий генератор на 5 кВт можна купити за ціною від 14 150 грн. Він дозволяє живити одночасно багато електроприладів.
Для постійної роботи опалення, бойлера та насоса краще звернути увагу на генератор потужністю від 7 кВт. Вони дорожчі – від 17 425 грн. Більш потужні генератори на 10 кВт коштує від 74 800 грн.
Дизельні генератори
Вони споживають мало пального, але гучніші і коштують дорожче за бензинові. Вартість найдешевшої моделі – від 17 836 грн. Її потужність – 2,6 кВт. За 21499 грн можна купити генератор модель потужністю 2,8 кВт, який може безперервно працювати до семи годин.
Пристрій із потужністю 5 кВт обійдеться мінімум у 26 520 грн. Ціни на генератори на 10 кВт починаються від 73 999 грн.
Газові та бензогазові генератори
Їхні генератори купують рідше, тому що вони небезпечніші. Найдешевший двопаливний або комбінований генератор потужністю 2,5 кВт коштуватиме 8000 грн. Газовий генератор потужністю 4,9 кВт коштує від 210 600 грн.
Нагадаємо, що генератори можна використовувати лише у приватних будинках, а у квартирах це робити заборонено.
Лампи та гірлянди
Будинок можна освітити за допомогою ламп, гірлянд та нічників, які працюють від батарейок, павербанків та акумуляторів. Яскрава гірлянда-штора на вікно, яка працює від USB, обійдеться у 100 грн. В українських магазинах товар пропонують по 780 грн.
Мінімальна вартість ламп стартує від 18 грн. LED-ліхтар з акумулятором коштуватиме 70-100 грн на китайському сайті, а у вітчизняних торгових точках – 675 грн.
Раніше повідомлялося, що в Україні готують заборону відключення електроенергії для шести категорій споживачів.