Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Автор: Леся Ловіцька

Українцям назвали тариф на електроенергію у грудні. Також стало відомо, як зменшити суми у платіжках за комунальні послуги.

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж - today.ua

Після початку повномасштабної війни суттєво подорожчала лише одна комунальна послуга – електроенергія. У червні тариф зріс до 2,64 грн/кВт-год, причому він не залежить від споживання. Раніше тариф був диференційованим – українці, які використовували менше 250 кВ-год платили по 1,44 грн, а за більшого обсягу – 1,68 грн.

У ЗМІ часто з'являються повідомлення про підвищення тарифу на світ, але він поки залишається тим самим – зміни у грудні не передбачені. Однак є можливість заощадити.

Як платити за електроенергію вдвічі менше

Зменшити суми в платіжках за електроенергію можна за умови встановлення двозонного лічильника, в якому передбачено денний та нічний тарифи. Якщо використовувати енергоємні побутові прилади в нічний період, можна сплачувати по не 2,64 грн/кВт-год, а по 1,32 грн/кВт-год.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Наприклад, у грудні 2022 року за використання 249 кВт-год на місяць потрібно було заплатити 358,56 грн, а у грудні 2023 року – вже 657,36 грн. Якщо у будинку чи квартирі встановлено двозонний лічильник, вартість електроенергії за місяць знизиться до 328,68 грн. Вигода очевидна.

Нагадаємо, що рішення щодо підвищення тарифу на електроенергію приймає Кабмін. В уряді вважають, що економічно обґрунтованою буде вартість комунальної послуги на 15% вища за нинішню. Однак найближчим часом її не планують міняти.

Міжнародні партнери котрий рік поспіль закликають відмовитися від фіксованих тарифів, проте в умовах воєнного періоду розгляд цього питання відкладається.

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше повідомлялося, якими у грудні будуть тарифи на газ.

Також стало відомо, що в Україні підвищать податки та тарифи на комуналку.