Українців запрошують на роботу до Європи: в яких країнах виник гострий дефіцит працівників

Автор: Леся Ловіцька

В европейских країнах виник гострий дефіцит працівників. Нестача кадрів відчувається у різних галузях. Українцям пропонують найзатребуваніші вакансії.

Українців запрошують на роботу до Європи: в яких країнах виник гострий дефіцит працівників - today.ua

Європейське управління праці проаналізувало ситуацію з роботою у 27 країнах Євросоюзу, а також у Швейцарії та Норвегії. Зафіксовано велику необхідність у медиках, інженерах, будівельниках та офіціантах. 38 із 400 певних професій виявилися дефіцитними.

Максимальна кількість країн назвала затребуваними професії тесляра, муляра та столяра. Потрібні оператори машин, монтажники, зварювальники та монтувальники металевих конструкцій.

Потрібні фахівці у сфері програмного забезпечення: розробники та аналітики програмного забезпечення, системні аналітики.

Популярні зараз

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

В Україні розпочато формування жіночого військового підрозділу

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

У сфері охорони здоров'я гостро потрібні лікарі загальної практики та вузькі фахівці (неврологи, хірурги, кардіохірурги), психологи, медсестри, фельдшери та фізіотерапевти.

Затребувані кондитери, кухарі, пекарі та офіціанти.

Багато професій потрібні не ситуативно, а постійно. Серед них – сантехніки, водії вантажівок, механіки, айтішники та медики. Вперше у списку найпопулярніших професій вперше опинилися психологи та фізіотерапевти, м'ясники та продавці риби.

Українців запрошують на роботу до Європи: в яких країнах виник гострий дефіцит працівників

В яких країнах найбільший дефіцит кадрів

Найбільше персоналу не вистачає у країнах північної та західної Європи, а також в Італії, Нідерландах та Швейцарії. Мінімальна потреба у фахівцях – у Греції, Чехії та Мальті.

Ринок праці зазнав багато змін за останні десятиліття. Причин багато, серед них технологічний прогрес, старіння європейського населення, перехід до екологічної економіки, пандемія COVID-19 та війна в Україні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нові цифрові технології змінюють більшість секторів економіки, і для більшості професій потрібна кваліфікація STEM (технології, наука, математика та інженерія).

Раніше було названо високооплачувані професії для українців без досвіду роботи.