Українців попередили про подорожчання продуктів у червні

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується подорожчання продуктів. Стало відомо, які асортиментні позиції додадуть в ціні вже у червні, а які стануть дешевшими.

Українців попередили про подорожчання продуктів у червні  - today.ua

Аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак повідомив, що влітку інфляція зупиняється або навіть знижується. Це пов'язано із сезоном відпусток – ділова активність традиційно спадає. Вплив також має подешевшання місцевих овочів та фруктів.

За словами експерта, у 2024 році обидва фактори можуть зіграти важливу роль. Сповільнення економічної активності посилить мобілізація. Ще однією причиною знизити ціни можуть стати проблеми з експортом вітчизняної сільгосппродукції збережуться. Пропозиція на внутрішньому ринку виявиться надлишковою, що призведе до конкуренції серед продавців.

"Наскільки саме знизяться ціни, сказати складно. Згідно з березневими даними, продовольча інфляція в Україні і так звалилася з 2,6% (рік до року) до 0,2%, і це найнижче значення за 10 років. Але падати ще є куди", - зазначив Орищак.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

На думку фахівця, найбільш ймовірно, що влітку зменшиться вартість хлібобулочних виробів, макаронів, олії, круп, овочів та фруктів. А ось деякі продукти можуть навпаки подорожчати.

"У той же час м'ясо, птиця, риба, морепродукти влітку, як правило, продовжують дорожчати із середньою річною швидкістю", - вказав Максим Орищак.

Українців попередили про подорожчання продуктів у червні

Як змінилася вартість продуктів навесні

Для весни характерне пришвидшення економічних процесів. Експерт Світового Банку Оксана Руженкова повідомляла про традиційне підвищення цін перед Великоднем, а після свята вони впали.

Наразі ціни на овочі минулого врожаю наздоганяють ті, за якими продають ранні. Вартість цибулі злетіла більш ніж удвічі.

Подорожчали банани – їх пропонують у середньому по 70 грн/кг. Економіст Олег Пендзин нагадав, що багато овочів гнили в очікуванні на польсько-українському кордоні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо говорити про лідерів подорожчання за рік – з квітня 2023 року до квітня 2024 року, то до топ-5 увійшли:

  • хліб +5,7%
  • фрукти +7%
  • твердий та кисломолочний сир +7,8%
  • молоко +9,3%
  • вершкове масло +14,9%

Раніше стало відомо про майбутнє подорожчання в Україні цигарок, спиртних напоїв та палива.