Українців попередили про подорожчання автомобільного палива через блокаду кордону з Польщею

Автор: Леся Ловіцька

Стало відомо про майбутнє подорожчання автомобільного палива. Українцям повідомили, що зростання цін пов'язане з блокадою на кордоні з Польщею, яку організували місцеві фермери. При цьому дефіциту пального не буде.

Українців попередили про подорожчання автомобільного палива через блокаду кордону з Польщею - today.ua

Українцям варто підготуватись до підвищених цінників на один вид палива – це автогаз. Відповідні дані оприлюднив директор консалтингової групи "А95" Сергій Куюн. Він пояснив, що дії польських аграріїв призвели до необхідності об'їжджати польську ділянку кордону під час імпорту зрідженого газу. Тому це пальне зросте у ціні.

Зазначається, що подорожчання становитиме до трьох гривень за літр. За словами Куюна, осінній стрибок цін був пов'язаний із нестачею автомобільного палива на ринку. У тій ситуації було заблоковано близько 30% всього імпорту. Наразі ситуація інша. Польща залишається великим постачальником автогазу.

Експерт уточнив, що переорієнтуватися на залізницю постачальникам складно з технічних причин. Вони мають об'їжджати кордон з Польщею через Румунію чи Словаччину.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

"Це коло коштуватиме нам приблизно до 3 гривень за літр. Ми бачимо, що вже підвищуються ціни як на роздрібному ринку, так і на оптовому", - спрогнозував аналітик.

Вказано, що наразі ознак блокування перевезень нафтопродуктів залізницею немає. Тому постачальники планують відвантаження у штатному режимі.

Учасники ринку стежать за розвитком подій, тому що у разі блокади перевезень залізничними, Україна відчує серйозної шкоди.

Українців попередили про подорожчання автомобільного палива через блокаду кордону з Польщею

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що на польському кордоні заблокували не лише вантажні, а й пасажирські перевезення.

Раніше президент України Володимир Зеленський назвав дії поляків на кордоні "знущанням" та закликав припинити блокаду транспорту.