Зеленський зробив заяву про блокаду на кордоні з Польщею: “Виглядає як знущання“

Автор: Леся Ловіцька

Ситуація на українсько-польському кордоні різко загострилася. Фермери перекрили рух вантажних автомобілів на шести з дев'яти пропускних пунктів. Протестувальники вперше перестали пропускати навіть пасажирський транспорт – поїзди та автобуси. Критичну ситуацію оцінив президент України Володимир Зеленський.

Зеленський зробив заяву про блокаду на кордоні з Польщею: “Виглядає як знущання“ - today.ua

Глава держави висловив упевненість у тому, що справа зовсім не в аграрних труднощах, а в політичних протиріччях. Зеленський підкреслив, що дії польських протестувальників не можна сприймати як щось звичайне та нормальне. Він вважає, що потрібна зрозуміла та проста справедливість.

Український лідер нагадав, що через кордон із Польщею проходить лише 5% від вітчизняного агроекспорту. Він зазначив, що дії окремих громадян сусідньої та дружньої нам держави здаються глузуванням. Потрібні раціональні спільні рішення, щоб вийти з конфлікту:

"Насправді ситуація не в зерні, а швидше у політиці. І під Куп'янськом, недалеко від кордону з Росією, де не вщухає ворожа артилерія, новини з кордону з Польщею виглядають просто знущально... Рішення наші з поляками насамперед і всіх у Європі, яких непокоїть доля Європи”.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Володимир Зеленський подякував усім, хто працює та бореться за нашу державу та людей, а також за всіх, хто надає допомогу.

Заява міністра сільського господарства Польщі

Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до протестувальників. Він повідомив, що повне перекриття кордону сприятиме зупиненню експорту польських товарів до України й може призвести до скорочення робочих місць.

Зеленський зробив заяву про блокаду на кордоні з Польщею: “Виглядає як знущання“

Зазначено, що міністерство хоче розробити з Україною двосторонній договір, щоб розширити сферу захисту ринку та включити до неї інші продукти, серед яких цукор, яйця, яблучний сік, фрукти, мед та олію. Країна вже заборонила ввезення зернових, соняшнику та ріпаку, а також деяких продуктів перероблення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Секерський висловив бажання, щоб за підсумками спільної роботи вдалося досягти розв'язання поточних проблем та зробити плани на майбутнє. Чиновник закликав протестувальників стежити за мінімізацією шкоди, яку вони завдають суспільству.

Раніше ПриватБанк повідомив важливу інформацію для українських біженців у Польщі.