Українців масово штрафують за використання генераторів: названо суми

Автор: Леся Ловіцька

Українці використовують генератори під час відключень електроенергії, які останнім часом почастішали. Проте ці прилади можна без проблем вмикати лише на вулицях, а також у приватному секторі. А за порушення цього правила передбачені значні штрафи.

Українців масово штрафують за використання генераторів: названо суми - today.ua

Мешканцям багатоповерхових будинків не дозволяється встановлювати генератори на балконах. Проте багато хто не задумується про наслідки та ігнорує вимоги безпеки.

Пристрої під час роботи видають багато шуму та чадного газу. А порушення правил експлуатації генератори може спровокувати займання та вибухи.

Правила пожежної безпеки передбачають встановлення паливних генераторів лише на відкритому повітрі. Вони мають знаходитися на відстані не менше шести метрів від дверей, вікон та гаражів. Це неможливо забезпечити у багатоповерхівці. Якщо на генератор потрапить вода, він може перегрітися, загорітися або вдарити людину струмом. Для запобігання отруєння, слід встановити детектор газу.

Популярні зараз

Водіїв попередили про штрафи у разі відсутності оновлення даних про авто

На Донеччині у ЗСУ більше немає снарядного голоду, але виникла інша проблема

Умєров скасував рішення про зміну оновлення даних військовозобов'язаних чоловіків у ТЦК

Українцям стали знижувати пенсії без попередження

Безпечною альтернативою для балконів є акумуляторні та інверторні генератори, які мають бути повністю закритими, а вікна на балконі після встановлення повинні постійно бути відкритими. Також потрібно обов'язково подбати про пожежну безпеку та заміряти рівень токсичного газу у квартирі.

Штрафи за використання генераторів

Головний недолік генератора під час експлуатації – це значний шум. Санітарні норми України дозволяють наступний рівень шуму на територіях, прилеглих до житлових будинків:

  • 55-70 дБ у денний період;
  • 45-60 дБ – у нічний час.

Кодекс адміністративних правопорушень після усного попередження передбачає покарання у вигляді штрафів:

  • 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - для фізичних осіб (від 85 до 255 грн);
  • 15 до 30 для юридичних осіб (від 255 до 510 грн).

За повторне порушення штраф для громадян зросте до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів – їх змусять сплатити від 255 до 510 грн. А юридичні особи мають сплатити до 50-150 мінімумів – від 850 до 2550 грн з подальшою конфіскацією джерела шуму.

Українців масово штрафують за використання генераторів: названо суми

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українців штрафують після звернення сусідів до поліції. Правоохоронні органи приймають заяви, опитують свідків, складають протокол і направляють справу до суду, який ухвалює рішення про покарання або його відсутність за протиправні дії.

Раніше українців попередили про те, що взимку електроенергію та опалення можуть відключати на 20 годин.