Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Автор: Леся Ловіцька

Українці взимку можуть залишатися без світла до 20 годин на добу. Таку інформацію надали у британському виданні ВВС з посиланням на вітчизняну енергетичну компанію ДТЕК.

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій  - today.ua

Про можливу реалізацію найгіршого сценарію заговорили на тлі активізації обстрілів з боку російських окупантів. Зазначено, що якщо загарбники продовжать руйнувати об'єкти критичної інфраструктури, то нам варто готуватися до тривалих обмежень.  

За даними ВВС, проблема частково полягає в тому, що гідро- та теплові електростанції важко та дорого ремонтувати:

"Взимку українці можуть проводити до 20 години на день без електрики та опалення".

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Керівниця з комунікацій національної енергетичної компанії Укренерго Марія Цатурян зазначила, що ремонт деяких з них триватиме роками, а деякі взагалі не відновлять роботу.

Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ знищила половину українських електрогенеруючих потужностей. Найгірша ситуація спостерігається у Києві, де мільйони людей змушені жити в умовах гострого дефіциту електроенергії. Імпорт електроенергії недостатній для покриття потреб, тому практикуються відключення. Це потрібно для захисту критично важливих об'єктів інфраструктуру, серед яких військові частини та лікарні. Очікується, що ситуація погіршиться у літню спеку, коли люди масово використовуватимуть кондиціонери.

Олег Стрілка із Сумської державної служби з надзвичайних ситуацій повідомив, що одним із наслідків тривалих відключень світла було те, що українці масово вмикали свої електроприлади одночасно: починали готувати їжу, прати тощо. Це призвело до пожеж протягом останнього місяця - із задимлених будинків рятували людей похилого віку та дітей.

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що Кабмін готується до глобального мирного саміту у Швейцарії у майбутні вихідні. Його мета - зібрати якнайбільше країн на підтримку мирного плану з десяти пунктів. Він ґрунтується на виведенні російських військ з усієї території України. Росію не запросили, також можуть бути відсутніми Китай , Бразилію та інші впливові країни.

Раніше подібну інформацію оприлюднило британське видання Financial Times. У Міненерго різко відреагували на заяву щодо того, що українці будуть жити у темряві та холоді.