Запуск президентської програми кешбеку за купівлю вироблених в Україні товарів став на крок ближче. Кабінет Міністрів вніс до парламенту відповідний законопроєкт.
Він містить зміни до Податкового кодексу, які дозволять запустити програму "Купуй українське". Нагадаємо, президент Володимир Зеленський представив її ще наприкінці лютого цього року.
"До загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді коштів, отриманих в рамках реалізації експериментального проєкту щодо надання державної грошової допомоги (кешбеку) покупцям товарів українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні" на умовах, визначених Кабінетом Міністрів", - йдеться у документі.
Якщо проєкт закону буде підтриманий Верховною Радою, це усуне основну перешкоду для його запуску. Після того, як Кабмін прийме постанову, в якій роз'яснить умови реалізації програми, українці зможуть отримувати кешбек при купівлі українських товарів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зазначимо, що раніше датою старту проєкту називався вересень 2024 року.
Президентська програма "Купуй українське" після її анонсу була розкритикована фахівцями дев'яти українських аналітичних центрів. Генеральний директор Advanter Group Андрій Длігач вважає, що програма кешбеку порушує банківську таємницю, оскільки неминуче вимагатиме доступу держави до інформації про покупки громадян.
"Ми вже спромоглися зупинити ідею податків на транзакції українців, яка б теж передбачала часткове зняття банківської таємниці. Я переконаний, що ми зупинимо і цю ініціативу. Ми – це коаліція бізнес спільнот та аналітичні українські центри", – зазначив доктор економічних наук.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський представив програму "Купуй українське" 26 лютого в рамках форуму "Зроблено в Україні".
Її автори вважають, що кешбек стимулюватиме громадян віддавати перевагу товарам, виробленим у нашій країні, та дозволить місцевому бізнесу більш конкурентоспроможним на вітчизняному ринку.