Українці не отримають підвищені у квітні пенсії наступного місяця: у ПФУ назвали причину

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 квітня підвищили пенсії двом категоріям громадян – тим, які продовжують працювати, та тим, кому на заслуженому відпочинку виповнилося 65 років. У ПФУ зробили заяву про те, що громадяни не отримають збільшених виплат у травні, та назвали причину.

Українці не отримають підвищені у квітні пенсії наступного місяця: у ПФУ назвали причину - today.ua

Частина пенсіонерів у квітні має право на перерахунок пенсій. Вони зростуть у працюючих пенсіонерів – у зв'язку зі збільшенням страхового стажу ця категорія осіб має право раз на два роки отримати надбавку. Важлива умова – щоб станом на 1 березня 2024 року громадянин накопичив 24 місяці страхового стажу. Також потрібно, щоб ці пенсіонери виконали вимоги до свого страхового стажу і пропрацювали не менше 30 років – жінки та 35 років – чоловіки.

Вказано, що якщо після призначення або попереднього перерахунку пенсії на 1 березня 2024 року накопичено менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунку не буде. У такому разі доведеться опрацювати зазначений період – і тільки після цього розраховувати на доплату. При цьому заробітна плата для розрахунку нового розміру пенсії не змінюватиметься.

Українці не отримають підвищені у квітні пенсії наступного місяця: у ПФУ назвали причину

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Проте пенсіонери не побачать надбавки до пенсії, яку отримають у травні за квітень. Вона надійде лише за два місяці – у червні. У Пенсійному фонді уточнили, що перерахунок проводиться лише після отримання даних про сплату єдиного внеску за І квартал 2024 року з Державного реєстру загальнообов'язкового соціального страхування.

Звіти надійдуть із затримкою – до 10 травня. Таким чином, пенсіонери орієнтовно лише у червні отримають свої доплати за минулі місяці – починаючи з 1 квітня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Друга категорія – українці з 65-річного віку. Вони отримуватимуть щонайменше 40% від мінімальної зарплати. Вона зросла у квітні до 8000 грн. Тому мінімальна пенсія для таких пенсіонерів з поточного місяця становить 3200 грн.

Раніше з'явилася інформація щодо підвищення зарплат та пенсій в Україні. Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що ілюзій щодо цього бути не повинно.