З'явилася інформація про підвищення зарплат та пенсій в Україні: “Ілюзій не повинно бути“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 квітня збільшили мінімальну заробітну плату та пенсії двом категоріям громадян. Підвищення зазначених показників стало можливим завдяки допомозі міжнародних партнерів. Стало відомо, що коштів, які наша країна отримала у березні, вистачить лише до червня, а потім можуть виникнути проблеми.

З'явилася інформація про підвищення зарплат та пенсій в Україні: “Ілюзій не повинно бути“ - today.ua

Наш уряд виконує всі соціальні зобов'язання, незважаючи на повномасштабну війну. Однак грошей, які надходять до державного бюджету з власних джерел, недостатньо. Тому дуже важливо отримати фінансову підтримку партнерів.

Як відомо, з 1 квітня мінімальна зарплата в Україні зросла до 8000 грн. Цього місяця також зросли пенсії – працюючим пенсіонерам та тим, хто вже не працює та досяг 65-річного віку. У другої категорії осіб, згідно із законом, виплати не можуть становити менше 40% від "мінімалки", а у 2024 році ця сума дорівнює 3200 грн.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що Україні допомагають інші держави, але їхньої фінансової підтримки буде достатньо лише до літа:

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

"Підвищення мінімальної зарплати до 8000 грн - це все коштом грошей наших закордонних партнерів. Тут ілюзій не повинно бути. Все, що ми самі заробляємо, йде у нас на війну".

У березні наша країна отримала кредит на 9 мільярдів доларів, у лютому – близько 1,2 мільярда доларів, а у січні – лише 800 мільйонів. Таким чином, перший місяць весни був вдалим у порівнянні з попередніми.

Аналітик висловив сподівання, що у квітні Конгрес США проголосує за виділення допомоги Україні – 60 млрд доларів. Частину цієї суми спрямують на забезпечення економічної стабільності. Це потрібно для подальшого виконання соціальних зобов'язань, тому що підвищення мінімальної зарплати автоматично збільшує витрати держбюджету на бюджетників – медиків, учителів та чиновників.

З'явилася інформація про підвищення зарплат та пенсій в Україні: “Ілюзій не повинно бути“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами Пендзина, зростання "мінімалки" відбивається на тарифній сітці - бізнесам потрібно збільшувати оплату праці своїх співробітників. Він підкреслив, що рівень інфляції поки що залишається невисоким, але збільшення витрат може позначитися на цінах. При цьому різке подорожчання є малоймовірним.

Раніше повідомлялося, що пенсії матимуть не всі українці. Стало відомо, як дізнатися про розмір своєї майбутньої виплати, а також пенсійний вік.