Today.ua

Українці накопичили величезні борги за ЖКП: яке майно можуть вилучити

В Україні продовжують зростати борги споживачів житлово-комунальних послуг, причому нерідко їх не сплачують заможні люди. Про те, які санкції передбачені для найзлісніших неплатників, розповімо у цьому матеріалі.

Портрет боржника

В одному лише Києві та лише за тепло та гарячу воду мешканці заборгували місцевому комунальному підприємству 6,5 млрд гривень. При цьому "Київтеплоенерго" повідомляє, що неплатниками нерідко виступають не бідні українці, які живуть на мінімальну зарплату чи пенсію, а люди, високі доходи яких не викликають сумнівів.

Як приклад наводиться елітна багатоповерхівка на бульварі Лесі Українки. Квартири в цьому будинку коштують до 460 тисяч доларів, але борги за опалення мають 90% мешканців. Загальна заборгованість склала вже 1,6 млн гривень.

Видання OBOZ проаналізувало судові позови "Київтеплоенерго" до своїх боржників. Найбільший борг накопичила мешканка Святошинського району столиці. Суд зобов'язав її сплатити понад 263 тисячі гривень. Зазначається, що жінка активно використовує гарячу воду, але не платить за неї 10 років.

"Сумарна заборгованість перетнула рекордну відмітку в 6,5 млрд грн. При цьому переважна кількість споживачів своєчасно сплачує. Сформувалась така категорія споживачів послуг, яка з якихось причин здійснює системне накопичення заборгованості", – розповідає директор структурного підрозділу "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін.

Що може загрожувати за борги за ЖКП

Згадана боржниця вже вийшла на пенсію. У рахунок погашення боргу згідно із законом, у неї можна вилучати не більше 20% пенсії. При цьому борг може продовжувати зростати й не лише шляхом систематичної несплати.

За кожен день прострочення платежу може бути накладена пеня у розмірі 0,01% від боргу, причому її сукупний розмір не може перевищувати суми боргу. Комунальники мають право припинити надавати послугу, за яку не платить споживач.

Ну, а якщо справа дійде до суду, то може бути винесена ухвала про блокування банківських рахунків та вилучення майна для погашення боргу. Це можуть бути особисті речі чи техніка. Майте на увазі, що суд може зобов'язати громадянина сплатити навіть більшу суму, ніж та, що він заборгував комунальникам.

Підприємства можуть подавати позови, у яких враховуються інфляційні процеси в країні. Одна й та сама сплачена сума боргу три роки тому і сьогодні – це зовсім різні гроші.

Зазначимо, нещодавно ми повідомляли, в якому українському регіоні найбільше боржників за послуги ЖКГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ