Українці накопичили величезні борги за комунальні послуги й масово потрапляють під суд. Виявилося, що найбільше боржників проживає у Дніпропетровській області, а також на Харківщині. Найчастіше позови фіксують через несплату водопостачання та опалення.
За даними Опендатабот, в Україні зареєстровано 701 тисячу проваджень про стягнення боргів за житлово-комунальні послуги. З початку повномасштабної війни їх кількість збільшилася на 37%. Станом на лютий 2022 року у реєстрі налічувалося 512 359 проваджень.
Наприкінці 2023 року в Єдиному реєстрі боржників було 659 684 проваджень за комуналку. Їхня кількість за пів року зросла на 6,3% та досягла 701 051. Найбільше боржників - у Дніпропетровській області, там понад 100 тисячі проваджень, що становить 14,3% від загальної кількості. Харківська та Донецька область налічує 94,8 та 79,7 тисячі проваджень відповідно.
Більшість українців, які накопичили борги, не сплачують за опалення. Йдеться про 258,8 тисячі власників житла. Друге місце антирейтингу займають борги за воду – 130,2 тисячі, а третє – за електроенергію – 67,9 тисячі справ.
Популярні зараз
Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці
Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН
Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги
Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі
Споживачі також заборгували за:
- обслуговування житла — 67,1 тисячі (9,6%);
- газ — 59,7 тисячі (8,5%);
- вивіз відходів — 7,6 тисячі (1,1%).
У 15,6% випадків не вдалося визначити сферу стягувача. Йдеться про близько 109 тисяч боргів.
Нагадаємо, що після початку повномасштабної війни в Україні запровадили мораторій на примусове стягнення та відключення боржникам комунальних послуг. Але цьогоріч заборони було скасовано. Обмеження зараз діють лише у випадку, якщо будинок споживача пошкоджено внаслідок бойових дій.
Раніше повідомлялося, якими будуть тарифи на комуналку в Україні з 1 серпня.