Громадянам України, які стали власниками своїх квартир ще минулого століття, доведеться перереєструвати своє житло. Інакше є ризик втратити цю власність.
У Львівській міській раді роз'яснили, що у зв'язку з переходом на електронний документообіг багато квартир українців виявилися не врахованими. Якщо громадянин оформив право власності два десятиліття тому і більше, то офіційний папір, який це відображає, зараз вже не має юридичної сили.
2013 року в Україні почав діяти Державний реєстр прав на нерухоме майно, а до цього право власності громадян на житло фіксувалося БТІ. Власникам житла видавався відповідний витяг з реєстру або ставився штамп організації на документі, що підтверджує право власності.
Якщо свого часу ви не перейнялися отриманням такого документа, то краще зайнятися реєстрацією житла зараз, поки ваше право власності не було поставлене під сумнів.
"Права видані раніше, наприклад у 80−90 роках без використання нотаріальних бланків на звичайному папері та не зареєстровані у БТІ (тобто немає жодних штампів, відміток БТІ, або Витягу з БТІ), то таке право не зареєстроване належним чином і таке майно обов’язково на сьогодні потрібно зареєструвати в Державному реєстрі речових прав, тому що права власності, як такого, не виникло", - повідомили у Львівській міськраді.
Це не означає, що завтра вас виселять з квартири, але якщо ви захочете її продати або залишити комусь із родичів у спадок, це зробити не вдасться. Не кажучи вже про те, що шахраї можуть оформити право власності на ваше житло на себе і потім вам складе величезних труднощів довести, що ви володієте квартирою на законних підставах.
Щоб внести дані до Державного реєстру прав на нерухоме майно, необхідно:
- підготувати потрібний перелік документів;
- звернутися з пакетом документів до Центру надання адміністративних послуг або до нотаріуса;
- через п'ять робочих днів отримати витяг із Державного реєстру прав на нерухоме майно.
За підтвердження права власності в Держреєстрі з вас не візьмуть плату.
Нагадаємо, Кабмін підтримав постанову, яку розробив Фонд державного майна України. Очікується спрощення оренди нерухомості у держави.