Українці ризикують втратити земельні ділянки

Автор: Корнєєв Ігор

З початку наступного року українці, які не оформили документально право володіння земельними ділянками, будуть їх позбавлені. Таку заяву зробив заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик.

Українці ризикують втратити земельні ділянки - today.ua

Він зазначив, що власники земельних паїв, а також їх спадкоємці, які належним чином і відповідно до закону не оформили право власності на ці ділянки, з 1 січня 2025 року вважатимуться такими, що відмовилися від отримання земельної ділянки.

Фактично це означатиме, що держава перестане визнавати їх власниками, і зможе розпоряджатися цією землею на власний розсуд. Зокрема, планується передавати такі земельні ділянки у власність громад, на території яких вони розташовані.

Для того, щоб цього уникнути, власникам земельних ділянок слід замінити сертифікати на земельну ділянку (пай) на витяг з Реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, зазначив Денис Башлик.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українці ризикують втратити земельні ділянки

Ринок сільськогосподарських земель відкрився в Україні 1 липня 2021 року, однак у деяких регіонах країни він ще близько півроку був заморожений через те, що не функціонували реєстри.

Вже в перший рік після зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільгосппризначення було зареєстровано близько 66 тисяч угод на загальну площу 153 тисячі гектарів. У 2022 році - 53 тисячі угод.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також з того часу українці стали активніше скуповувати нерухомість. Однак частіше вони віддають перевагу саме земельним ділянкам, угод за якими у 2023 році фіксувалося в 1,3 рази більше, ніж із придбання квартир чи будинків.

Нагадаємо, українці почали отримувати повідомлення щодо необхідності сплати податків за нерухомість.