У Польщі переглянуть виплати українським біженцям та позбавлять фінансової допомоги тих, хто її незаконно отримує. Здебільшого виплати забиратимуть у тих, хто вже виїхав із країни, але продовжує отримувати допомогу. За законом залишати країну, яка надала тимчасовий притулок, можна максимум на 30 днів.
Українських сімей у Польщі можуть позбавити допомоги у випадках, якщо:
- громадян викликали до відділення ZUS, а вони не з'явилися протягом трьох днів;
- з реєстру прикордонної служби з'явилася інформація про виїзд українців із Польщі;
- треті особи повідомили урядовцям, що українець залишив Польщу.
За правилами в української родини допомогу можуть забрати, якщо вона виїхала з країни більш як на місяць. Якщо українця викликали до відділення ZUS, а він проігнорував виклик і протягом 3 днів не з'явився до органу соцзахисту, його також позбавлять виплат.
Популярні зараз
Леся Нікітюк вперше показала свого коханого: що відомо про бойфренда телезірки
У сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит
Коломойський у новому іміджі з'явився на засіданні суду: у Мережі обговорюють лисину олігарха
Українців з відстрочкою від мобілізації по догляду за хворим також можуть призвати до ЗСУ
Як відомо, у Польщі розглядають можливість повністю скасувати виплати українським біженцям із 2024 року. Наразі українці фактично користуються всіма перевагами громадян у країнах ЄС: безкоштовно мають доступ до освіти, медицини, отримують виплати, безкоштовне житло, доступ до працевлаштування нарівні з поляками.
Проте 42% поляків на недавньому опитуванні проголосували за те, щоб позбавити українців цих благ. Остаточне рішення щодо того, чи продовжувати допомогу українцям у Польщі після 1 січня 2024 року буде ухвалено польським урядом до нового року.
Раніше повідомлялося, що в Польщі зростуть мінімальні зарплати з 1 січня 2024 року.