Українські біженці у Німеччині отримують листи від страхових компаній з вимогою сплатити внески. Нашим співвітчизникам порадили самостійно внести кошти.
Розсилання листів зі вказівкою про необхідність сплати страхових внесків пов'язано із тим, що деякі організації не отримали компенсацій від служб соціального захисту, які відповідальні за утримання у країні українських біженців. Про це повідомили у спільноті "Українці в Німеччині UkrainianFuture" у соціальній мережі Facebook.
Аналітики порадили громадянам нашої держави самостійно сплатили зазначені внески. А вже після цього їм слід звернутися відповідних державних установ Німеччини, які зобов'язані компенсувати витрати.
"Через розрив у наданні соціальної допомоги та сплаті страхових внесків, деякі страхові компанії не отримали виплати від служб соціального захисту. Українці отримують листи, де йдеться про вимогу виплатити певну суму внеску", - зазначено у повідомленні.
Після сплати страхових внесків українцям порадили одночасно перенаправити лист до установи, яка відповідає за українських біженців у Німеччині. Як правило, йдеться про Sozialamt або Jobcenter. У листі потрібно вказати, що сплата страхового внеску була здійснена самостійно й очікується відшкодування вказаної суми.
Нагадаємо, що Німеччина є лідером серед країн, які надали тимчасовий прихисток українським біженцям. Там понад 1,3 мільйона громадян нашої держави, які врятувалися від війни.
У середині травня понад 1000 осіб отримали письмові вимоги про звільнення орендованих для них квартир. Виселення передбачено до 15 червня.
За даними Eurostat, станом на кінець березня 2024 року статус тимчасового захисту в країнах Європейського союзу отримали близько 4,2 мільйона українців. Більшість з них – це жінки (45,8%), а також діти (32,8%). Чоловіків меншість – 21,4%.
Раніше повідомлялося, що Німеччина виплатить українцям грошову допомогу у розмірі 60 млн євро.