Українським пенсіонерам доплатять 944 грн: названо умови отримання надбавки до пенсії

Автор: Леся Ловіцька

Українські пенсіонери можуть одержувати доплату до пенсії – 944 грн. Додаткові кошти нарахують не всім громадянам похилого віку, а лише тим, хто відповідає певним критеріям.

Українським пенсіонерам доплатять 944 грн: названо умови отримання надбавки до пенсії - today.ua

Додаткова виплата майже у тисячу гривень передбачена для окремої категорії пенсіонерів. Це особи, які досягли певного віку та отримують пенсію. При цьому українці проживають одні й за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду.

Вказані громадяни мають отримувати пенсію саме за віком. Якщо їхню виплату від держави призначено у зв'язку з інвалідністю, доплата у 944 грн не передбачена. Є ще одна умова – необхідність постійного стороннього догляду має бути підтверджена документально. Слід отримати відповідний медичний висновок.

Сума, яку додатково нараховують зазначеній категорії пенсіонерів, залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 2024 року він збільшився до 2361 грн – це мінімальна пенсія українців. Таким чином, 40% від неї – це 944 грн.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Українським пенсіонерам доплатять 944 грн: названо умови отримання надбавки до пенсії

Інші доплати українським пенсіонерам

Громадянам похилого віку покладено надбавки до пенсії. Так, з 70 років пенсіонерам додають 300 грн, з 75 до 80 років – 456 грн, а з 80 років – 570 грн. Зверніть увагу, що зазначені доплати не підсумовуються. Українцям з 75-річного віку додають 156 грн (456-300 грн), а з 80-річного – 270 грн (570-300 грн).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вказані виплати одержують лише ті пенсіонери, пенсії яких не перевищують 10 000 грн.

Нагадаємо, що з 1 квітня в Україні збільшать мінімальну заробітну плату. Це вплине на пенсії 65-річних українців. Стало відомо, скільки вони отримуватимуть.