В Україні з 1 квітня проведуть ще одну індексацію пенсій: кому підвищать виплати на 400 грн

Автор: Леся Ловіцька

Більшості українців у березні проіндексували пенсії, назважаючи на економічну кризу, спричинену повномасштабною війною. У квітні передбачено ще одну індексацію пенсій. Стало відомо, кому додадуть по 400 грн.

В Україні з 1 квітня проведуть ще одну індексацію пенсій: кому підвищать виплати на 400 грн - today.ua

У перший місяць весни в Україні відбулася масштабна індексація пенсій, яка торкнулася 9,5 мільйона громадян. Виплати зросли в середньому не на 13%, як очікувалося, а лише на 8%. Максимальну надбавку отримали пенсіонери із найвищими пенсіями. Їм додали +1500 грн, а мінімально пенсії зросли на 100 грн.

Держава передбачила підвищення виплат пенсіонерів, які продовжують працювати. Це з тим, що збільшився страховий стаж. Вони продовжують працювати й вносити податки до державного бюджету, тому влада перераховує їх пенсії.

Відомо, що в Україні близько 2,7 мільйона працюючих пенсіонерів із загальної кількості у 10,5 мільйона. Їхні пенсії підвищують не частіше одного разу на два роки.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

У Міноборони назвали топ-10 вакансій у ЗСУ: високі зарплати пропонують не лише на фронті

За даними видання "Обозреватель", громадянам, які зараз отримують пенсію у розмірі 7000 грн, додадуть 562 грн. Для тих, чиї виплати становлять 6000 грн, доплата становитиме 400 грн. А ті пенсіонери, які одержують 5000 грн, можуть розраховувати на 333 грн на місяць.

В Україні з 1 квітня проведуть ще одну індексацію пенсій: кому підвищать виплати на 400 грн

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також зростуть пенсії в українців, які досягли 65 років. Відповідно до закону, їх виплати не повинні бути нижчими за 40% від мінімальної заробітної плати. З 1 квітня "мінімалка" становитиме 8000 грн, що на 900 грн більше, ніж зараз. У результаті 65-річні пенсіонери отримуватимуть від 3200 грн на місяць. Однак є умова – виконання вимог щодо стажу: це 35 років для чоловіків та 30 років для жінок.

Раніше повідомлялося, що про особливу категорію українських пенсіонерів, чиї пенсії перевищують 200 тис. грн на місяць.