Український бізнес попросив президента захистити його від тотальної мобілізації

Автор: Корнєєв Ігор

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) зареєструвала петицію на сайті президента України. Підприємці просять захистити їх від тотальної мобілізації співробітників та дозволити самим визначати цінні для економіки країни кадри.

Український бізнес попросив президента захистити його від тотальної мобілізації - today.ua

ЄБА звернулася до глави держави із проханням запровадити економічне бронювання в Україні. Нагадаємо, це механізм, за яким відстрочка від мобілізації надається військовозобов'язаному співробітнику, якщо роботодавець платить за нього в місяць фіксовану суму.

На думку представників українського бізнесу, це дозволить підприємствам самим вирішувати, які працівники є найбільш важливими для його нормального функціонування. Наразі списки громадян, які отримують бронювання від мобілізації, формує Кабінет Міністрів України.

"Економічне бронювання забезпечить стабільне фінансування Збройних Сил України. Громадяни, які не можуть брати безпосередню участь у бойових діях, повинні мати можливість підтримувати армію фінансово. Це може бути реалізовано через фіксовані внески, які здійснюватимуться на регулярній основі. Таким чином, ми забезпечимо постійний притік коштів на потреби оборони", - йдеться у петиції.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

За чинних умов постійної мобілізації цінних співробітників бізнес не може планувати своє майбутнє, повідомляє ЄБА. Асоціація звернулася до президента з проханням виступити ініціатором законопроєкту, який би дозволив запровадити економічне бронювання в Україні. Це, на думку бізнесу, дозволить:

  • забезпечити стабільне фінансування ЗСУ;
  • підтримати критичні сектори економіки;
  • зберегти критично важливі галузі.

Український бізнес попросив президента захистити його від тотальної мобілізації

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За основу Європейська бізнес асоціація пропонує взяти ініціативу народного депутата України Дмитра Наталухи. Нагадаємо, він запропонував дати можливість підприємствам самим визначати критично важливих співробітників та бронювати їх за 20 тисяч гривень на місяць.

Парламентарій зазначив, що механізм, коли відстрочка від армії надається ухвалами Кабміну, морально застарів.