Україна знайшла спосіб скоротити дефіцит електроенергії

Автор: Корнєєв Ігор

Уряд веде переговори з ЄС щодо збільшення постачання електроенергії в Україну. Це може дозволити скоротити дефіцит, який є сьогодні в енергосистемі країни.

Україна знайшла спосіб скоротити дефіцит електроенергії - today.ua

Після низки ракетно-дронових масованих атак росіян на українські об'єкти критичної інфраструктури Україна втратила 8 тисяч МВт-год генерації. Спочатку це призвело до відключень світла для промисловості та бізнесу, а з 14 травня графіки було введено і для побутових споживачів.

Частково компенсувати втрати можна шляхом імпорту електрики з країн Євросоюзу і уряд вже веде переговори на цю тему.

"Ми ведемо переговори. Наше завдання - максимально збільшити цю цифру. Технічно ми можемо отримати, імпортувати понад 2 тис. МВт-год, навіть 2,4 тис. МВт-год. ​​Я впевнений, що рішення буде прийнято", – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Якщо переговори завершаться успішно, навіть у цьому випадку може знадобитися час, щоб вийти на заявлені міністром обсяги імпорту. Нагадаємо, голова Укренерго Володимир Кудрицький раніше заявляв, що експортна пропускна спроможність європейських мереж становить лише 1700 МВт-год.

Тобто для того, щоб збільшити обсяги постачання, наші союзники мають розширити пропускну спроможність власних мереж. У перспективі цей енергокоридор може мати навіть більший потенціал, аніж той, про який говорив міністр енергетики Герман Галущенко. Питання в тому, скільки часу це займе.

Україна знайшла спосіб скоротити дефіцит електроенергії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми вважаємо, що 3500-4000 МВт-год пропускної здатності міждержавного інтерконектору – це те, що ми можемо мати упродовж п’яти років", – зазначив Кудрицький.

Нагадаємо, напередодні депутат Київської міськради Леонід Ємець заявив, що у Києві та інших великих містах взимку можливі тотальні блекаути, які триватимуть до тижня.