Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

Автор: Марченко Любов

Ситуація в енергетиці України нинішнього року набагато складніша, ніж минулого. Тому літні відключення електроенергії взимку можуть здатися манною небесною. Можливо, українцям, і киянам зокрема, доведеться проводити цілі тижні без світла. При цьому столична влада вже подбала, щоб забезпечити автономну роботу інфраструктурних підприємств і заживити електрикою основні соціальні об'єкти.

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень - today.ua

Про це розповів в ефірі "Вечір.LIVE" депутат Київської міськради Леонід Ємець.

За словами Ємця, базова енергетика (атомні станції) навряд чи зможе впоратися з навантаженням на енергосистему. Причому навіть не в пікові години. Адже взимку енергоспоживання значно зростає. Тож у найгіршому випадку українцям потрібно готуватися до блекаутів, які триватимуть по кілька днів, можливо тиждень.

"Треба бути готовими до серйозних блекаутів, причому таких тижневих, можливо", - попередив Ємець.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

При цьому київська влада вже подбала про те, щоб забезпечити місто електрикою хоча б точково. Уже є домовленість про залучення близько 4 мільярдів гривень від міжнародних партнерів. І під ці гроші вже заброньовано установки малої генерації.

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

По місту буде розташовано близько 20 таких точок. У такий спосіб вдасться підтримувати в столиці водопостачання, а можливо й світло. Принаймні інфраструктурні об'єкти, а також соціальні заклади будуть забезпечені електрикою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Завдяки такій децентралізації енергопостачання можна не боятися, що все місто зануриться в темряву. Навіть якщо одна з таких локацій буде вражена, то решта працюватимуть. До того ж, міська влада вже продумала і систему захисту таких об'єктів, розповів депутат.

Нагадаємо, голова Укренерго Володимир Кудрицький закликав українців навчитися жити з обмеженим енергопостачанням. Адже відновити енергосистему швидко не вдасться. Упродовж ще двох років, у кращому разі, українці житимуть із дефіцитом електрики.