Україна планує вдвічі збільшити експорт сільгосппродукції

Автор: Корнєєв Ігор

Федерація профспілок України повідомила, що у середньостроковій перспективі обсяг експорту продовольчих товарів може збільшитись на 100%.

Україна планує вдвічі збільшити експорт сільгосппродукції - today.ua

Про це свідчать дані, опубліковані у проекті Стратегії продовольчої безпеки України. У документі наголошується, що в країні є потенціал для збільшення експорту аграрної продукції до 200 млн тон, серед них до 150 млн тон – зернові та олійні культури.

Йдеться, зокрема, про продукти переробки сільгосппродукції та готові продукти харчування.

Минулого року Україна спромоглася зберегти показники щодо споживання сільгосппродукції на людину на рівні попередніх періодів. Зазначається, що за рік українець споживав понад 100 кг зернових культур, 7,4 кг олії, майже 28 кг цукру, 54,5 кг різних видів м'яса, яєць – 253 штук на особу на рік.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

При цьому частка імпорту у показниках споживання цих товарів є незначною. Тобто, Україна в цілому повністю забезпечує продовольством своїх громадян навіть в умовах війни, що триває два роки.

Україна планує вдвічі збільшити експорт сільгосппродукції

Автори проекту Стратегії продовольчої безпеки зазначають, що в країні є потенціал для дворазового збільшення експорту надлишків сільськогосподарської продукції в середньостроковій перспективі. Це означає, що український агросектор може стати одним із найпривабливіших у світі для інвесторів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Міністерство аграрної політики України раніше повідомляло про рекордну врожайність зернових у 2023 році. Вона збільшилася до 54,7 центнера з гектара. Зокрема це дозволило знизити інфляцію в країні до 5,1% – найнижчий рівень з 2020 року.

Раніше ми повідомляли, що у деяких містах вартість квартир за рік зросла більш ніж на 12%.