В Україні продавці поспішно змінюють ціни на житло

Автор: Марченко Любов

В Україні різко змінилися ціни на житло. У деяких містах вартість квартир за рік зросла більш ніж на 12%. При цьому в окремих регіонах спостерігається і зворотна тенденція - житло дешевшає.

В Україні продавці поспішно змінюють ціни на житло - today.ua

Про те, як стрімко змінюються в Україні ціни на житло, пише OBOZ.UA, посилаючись на аналітику експертів ЛУН.

На сьогодні найдешевші квартири можна зустріти в регіонах, які безпосередньо розташовані впритул до зони бойових дій, що й не дивно. Адже ніхто не хоче вмить позбутися купленого житла, на яке, можливо, збирав гроші усе життя. Тому в таких містах, як Суми, Харків, Миколаїв, зараз квартири набагато дешевші, ніж були до війни.

Наприклад, у Сумах середня вартість однушки зараз становить 24,5 тис. доларів, у Харкові - 25 тисяч доларів. А в Миколаєві ціни й того нижчі. Там однокімнатну квартиру можна в середньому купити за 21 тисячу доларів.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

При цьому в західному регіоні країни вартість житла стрімко зростає. Так, за аналогічне житло в Ужгороді доведеться віддати 51,6 тисячі доларів. До речі, в Ужгороді немає комендантської години, і туди майже ніколи нічого не прилітає.

Ще дорожче коштує житло у Львові. Там за рік середня ціна на однокімнатні квартири зросла на 6,4 тис. доларів і зараз становить 58,5 тис. в американській валюті. Ще більший приріст цін на нерухомість зафіксовано в Івано-Франківську. Там за рік однокімнатні квартири подорожчали на 18%.

В Україні продавці поспішно змінюють ціни на житло

"Серед 1-кімнатних квартир Київ втратив 3%, а Львів наростив 12%. Рекордсменом зі зростання став Івано-Франківськ, там +18% у валюті", - кажуть експерти ЛУН.

Що стосується цін на житло у Києві, то зараз, згідно з підрахунками ЛУН, квадратний метр столичного житла в середньому коштує 1,97 тис. доларів. До війни ціна метра в Києві становила 2,02 тис. доларів. Традиційно найдешевше можна купити квартиру в Деснянському районі (близько 1,2 тис. доларів за квадратний метр). А найдорожча нерухомість - у Печерському районі (близько 3,5 тис. доларів).

При цьому, якщо ціни рахувати в гривнях, то вартість квартир у столиці стала вищою за довоєнну. Наприклад, у січні 2022 року квартира, яка продавалася за 90 тис. доларів, у гривнях коштувала 2,4 млн. А зараз аналогічне житло можна купити за 88,6 тис. доларів. Зате в гривні воно потягне на 3,3 млн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експерти зазначають, що жодних передумов для зниження цін на сьогодні в Україні немає. Усі складові вартості житла зростають у ціні. А отже, і ціни на житло також зростатимуть.

Нагадаємо, фахівці підрахували, скільки років нашим співгромадянам у різних містах країни потрібно відкладати свою зарплату, щоб придбати однокімнатну квартиру.