Україна домовляється з Євросоюзом про повернення ухилянтів, які втекли від мобілізації

Автор: Марченко Любов

Українська влада не полишає спроб повернути з-за кордону військовозобов'язаних чоловіків, які незаконно туди потрапили, тікаючи від мобілізації. В Україні сподіваються, що ЄС почне повертати ухилянтів, щоби поповнити ними українське військо.

Україна домовляється з Євросоюзом про повернення ухилянтів, які втекли від мобілізації - today.ua

Про це повідомив очільник МВС України Ігор Клименко в інтерв’ю, яке він дав "Радіо Свобода".

Наразі масової видачі упійманих ухилянтів із країн ЄС немає. Але вже є окремі прецеденти, коли прикордонники сусідніх країн повертають своїм українським колегам чоловіків, які незаконно перетнули кордон. Однак наша влада сподівається, що такий процес може стати масовим, варто лише узгодити це питання із керівництвом Євросоюзу, а також окремих країн ЄС. Отже переговори щодо повернення українських чоловіків з ЄС не припиняються.

"Ми ведемо консультації з нашими колегами з Європейського Союзу, ці переговори будуть тривати й надалі", — запевнив Клименко. 

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Деяким українським пенсіонерам можна не платити за комуналку: кому доступна пільга

Проте, як зауважив Клименко, поки що керівництво країн Євросоюзу здебільшого не погоджується на видворення біженців, навіть якщо вони належать до когорти потенційних ухилянтів.

Україна домовляється з Євросоюзом про повернення ухилянтів, які втекли від мобілізації

Як відомо, поки що схиляються до таких кроків лише Польща, Литва та Естонія. Але й там не все так однозначно. Тамтешня влада чекає більшої ініціативи від України. Решта ж країн вагаються, а дехто й категорично заявив, що примусово видворяти нікого з біженців не буде. Це лише залежить від особистої волі людини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, Клименко повідомив, що на кордоні з ЄС українські прикордонники щодня ловлять десятки чоловіків, які воліють за будь-яку ціну покинути Україну. Щоправда, називати загальну цифру виявлених спроб незаконного перетину кордону міністр відмовився. Каже, що це засекречена інформація. Втім, він також заперечив припущення, що таких випадків налічується десятки тисяч. Каже, що ця цифра значно перебільшена.

Нагадаємо, ще в одній європейській країні також підтримують можливу відправку українських чоловіків додому. Йдеться про Швейцарію.