Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Автор: Марченко Любов

Ще одна європейська країна припустила можливість відправки українських чоловіків додому. Їх можуть позбавити особливого міграційного статусу, що дає їм право на легальне перебування у цій країні. Про такі не райдужні перспективи для ухилянтів заявили у Швейцарії. Щоправда, остаточно з цим питанням у цій країні ще не визначилися.

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому - today.ua

Про це йдеться в публікації telegraf.

На сьогодні у Швейцарії знайшли собі притулок і захист близько 65 тисяч українців. Усі вони мають так званий статус S – особливий міграційний статус, який їм було надано цією країною. Однак серед цих 65 тисяч налічується майже 12 тисяч чоловіків, чий вік становить від 18 до 60 років. Тобто потенційно це той мобілізаційний ресурс, який Швейцарія може дати Україні.

Через це деякі швейцарські політики розглядають можливість відправлення військовозобов'язаних українців додому. Серед активних прибічників такої ідеї – партії правого спрямування. Вони кажуть, що Швейцарія дали притулок "11 тисячам дезертирів", і це негайно слід виправити, відправивши їх додому воювати.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

"Хтось має керувати танками"

“Хто потребує захисту насправді? Жінки, діти та люди похилого віку. Але потенційні призовники – це не біженці”, – висловився представник правої Швейцарської народної партії Паскаль Шмід.

Він каже, що його однопартійці поділяють позицію Польщі і Литви, які вважають, що усі військовозобов'язані українці мають повернутись додому, щоб воювати. Політик вважає, що надавати Україні допомогу зброєю і водночас давати притулок її ухилянтам – малоефективна справа.

"Представники лівих партій вважають за краще одночасно постачати Україні зброю і вкривати у себе потенційних призовників. Але ж хтось має керувати танками. Усе це неможливо назвати проявом істиної солідарності", - каже Шмід.

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Ще радикальніше налаштований представник правоцентристської партії лібералів FDP Крістіан Вассерфаллен. Він ініціює підписання угоди між урядами Швейцарії та України, яка даватиме швейцарцям право вислати з цієї країни усіх українських чоловіків призовного віку. Таким чином можна буде "допомогти Україні у вирішенні проблеми комплектування армії свіжими кадрами”, вважає політик.

Інша частина політиків, переважно лівого спрямування, дотримується протилежної ідеї. Вони називають позицію своїх опонентів лицемірною і, крім того, не бачать, як можна її реально втілити. Не видворяти ж людей із країни примусово.  

"Я вважаю цю вимогу лицемірною та несумісною з гуманітарними традиціями Швейцарії", – заявила представниця лівих соціал-демократів Селін Відмер.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, можливе видворення українських чоловіків зі Швейцарії поки що не вийшло за рамки дискусії між різними політичними силами. Але загалом такі сигнали вельми тривожні для ухилянтів. Тим більше, що вони надходять із різних куточків Європи.

Тим часом в ухилянтів, які залишаються в Україні, може стати на одну проблему більше. Працівників ТЦК мають намір перевдягнути у цивільний одяг.