Україна буде рости вглиб: чиновники анонсували будівництво об'єктів під землею

Автор: Марченко Любов

В Україні планують масштабне будівництво під землею. Йдеться не про нові тунелі та станції метро, а про об'єкти енергетики. Спеціалісти дійшли висновку, що лише так можна вберегти їх від ракетних атак.

Україна буде рости вглиб: чиновники анонсували будівництво об'єктів під землею - today.ua

Про це розповів в ефірі телемарафону міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

За словами Кубракова, дотепер для об'єктів енергетики застосовували дворівневий захист. Зокрема, від шахедів виявився ефективним другий рівень захисту. Він дозволив захистити від безпілотників більшість об'єктів енергосистеми, які могли бути знищені. 

"Декілька областей, які зараз піддаються найбільшим атакам - вони живляться саме шляхом трансформаторів, які захищені другим рівнем захисту. Тобто на ці конструкції вже були не одні атаки і вони витримали їх, і я сподіваюсь що і надалі будуть витримувати захист", - наголосив міністр.

Популярні зараз

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Водночас він заявив, що й цей рівень захисту, попри його ефективність, стовідсоткової гарантії від влучання не дає. Тут треба застосовувати третій рівень захисту, який вже розроблений інженерами, і вже показав свою ефективність. Йдеться про будівництво енергетичних підстанцій під землею. У проектуванні такого незвичного об'єкта разом з українськими спеціалістами брали участь інженери з інших країн.

Україна буде рости вглиб: чиновники анонсували будівництво об'єктів під землею

"Це набагато складніше. Ми це розробили спільно з Генштабом. Їхні військові інженери розробили ці конструкції, чотири країни-партнери надіслали своїх інженерів, і ті з самого початку брали участь у розробці. Це Велика Британія, США, Німеччина і Японія", - повідомив Кубраков.

За словами міністра, вже завершено випробування такого захисту. І тепер можна з упевненістю сказати, що такий захист буде ефективним від будь-якого типу ракет.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже тепер, щоб захистити свою енергосистему від майбутніх ворожих атак, Україна занурюватиме важливі інфраструктурні об'єкти вглиб землі. Тобто усе найважливіше тепер буде під землею.

Нагадаємо, у Міненерго заявили, що коригуватимуть (підвищуватимуть) тариф на електроенергію для населення.