У Міненерго заявили, що коригуватимуть тариф на електроенергію для населення

Автор: Марченко Любов

Тариф на електроенергію для населення, ймовірно, буде піддано коригуванню. Він стане вищим. Однак у Міненерго стверджують, що великого підвищення українцям побоюватись не варто: тариф підвищать ненабагато.

У Міненерго заявили, що коригуватимуть тариф на електроенергію для населення - today.ua

Про це заявила в ефірі телемарафону заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

При цьому чиновниця зазначила, що для відновлення зруйнованих ракетними обстрілами об'єктів енергосистеми потрібні кошти. Частково ці кошти вдасться отримати за рахунок підвищення тарифів для населення.

"Трішечки, напевно, доведеться відкоригувати. Щоб у нас була можливість хоч якось покривати відновлення і ремонти, які необхідні", - каже заступниця міністра.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Утім, Світлана Гринчук не назвала ні конкретної дати, з якої українцям слід очікувати нового тарифу, ні нової ціни за електрику. Однак вона запевнила українців, що питання про підвищення тарифу для населення до ринкового рівня не стоїть, оскільки ринкова ціна електроенергії "в рази вища за ту, за якою зараз платять споживачі".

У Міненерго заявили, що коригуватимуть тариф на електроенергію для населення

Фактично підтвердив слова чиновниці і голова комітету ВР з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. Він також стверджує, що тариф на електроенергію для населення не підвищуватимуть до ринкової вартості. За ринковими тарифами оплачують електрику промислові споживачі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це досить високий ринковий рівень. За ним зараз платять промислові споживачі", - каже Герус.

Нагадаємо, водночас експерти в галузі енергетики називають різні можливі тарифи на електроенергію. Зокрема, йдеться про підвищення до 3,5-4 грн/кВт-год. Дехто називає цифру в 6 грн, а дехто вважає, що підвищувати тариф потрібно до ринкової вартості - близько 9 грн, але при цьому незахищеним громадянам компенсувати зайві витрати субсидією.