Ухилянтів поменшає: МОН різко змінило правила вступу до аспірантури для чоловіків

Автор: Леся Ловіцька

У Міністерстві освіти та науки України вирішили змінити правила вступу до аспірантури для чоловіків призовного віку. Це пов'язано з необхідністю зменшити кількість ухилянтів, які використовують освіту для уникнення мобілізації.

Ухилянтів поменшає: МОН різко змінило правила вступу до аспірантури для чоловіків  - today.ua

У 2022 році після початку повномасштабної війни у нашій державі значно зросла жага до знань серед чоловіків старших за 30 років. Вони масово ставали студентами, обираючи контрактну форму навчання й отримуючи другу, а то й третю вищу освіту. У багатьох це було викликано небажанням служити у ЗСУ.

У МОН проаналізували ситуацію та дійшли висновку, що потрібно запровадити зміни.

"Щоб навчання в аспірантурі не перетворилося на корупційний інструмент уникнення мобілізації, у 2024 році скасовувано вступ на денну форму навчання за контрактом та відкориговано правила щодо поновлення навчання в аспірантурі. Вступ в аспірантуру в цьому році здійснюватиметься виключно за державним замовленням, водночас що бюджетних місць стане вдвічі більше, щоб дати можливість всім, хто насправді бажає здобути ступінь доктора філософії (а не просто уникнути мобілізації через аспірантуру), це зробити з повною підтримкою від держави. Вступ на навчання в аспірантурі за контрактом цього року буде можливий лише на заочну та вечірню форми… Освіта — це не засіб ухилення від конституційного обов'язку", - зазначили у відомстві.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Нагадаємо, що вечірня та заочна форми навчання не передбачають надання відстрочки від мобілізації. А переведення на денну форму навчання неможливе.

Вказано, що до 2022 року аспірантами щорічно ставали до 8000 осіб, а у 2024-му таке бажання виявили вже 246 000 осіб. Причому понад 91,5 тисячі з них – це чоловіки від 25 до 60 років, які вже мають ступінь спеціаліста чи магістра.

Наголошується, що є низка схем, які пропонують незаконно забезпечити потенційним аспірантам вступ на денну контрактну форму з метою уникнення мобілізації.

Ухилянтів поменшає: МОН різко змінило правила вступу до аспірантури для чоловіків

Кількість бюджетних місць з традиційних 3200 зростає до 7000. Тому ті, хто дійсно бажає навчатися та здійснювати наукову роботу, зможуть це зробити. Виші та наукові установи обиратимуть найталановитіших вступників.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Спеціальний наказ МОН діятиме у період воєнного стану.

Раніше стало відомо, що на Волині списки відрахованих з вишів студентів одразу передаватимуть до ТЦК.