В одній області України списки відрахованих студентів одразу передаватимуть до ТЦК: “Є чітка домовленість“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні після посилення мобілізації здобувати вищу освіту вирішили тисячі чоловіків зрілого віку. В одному регіоні повідомили, що жага до знань повинна бути підтверджена академічними досягненнями. А списки відрахованих студентів одразу передаватимуть до ТЦК.

В одній області України списки відрахованих студентів одразу передаватимуть до ТЦК: “Є чітка домовленість“ - today.ua

Про своє рішення повідомили ректори вищих навчальних закладів Волині. Зазначено, що з військкоматами є відповідна домовленість.

Голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко наголосив, що мобілізація залишається одним із найскладніших і найважливіших завдань. Захисники на передовій потребують перепочинку та підсилення, тому слід виконувати завдання, які поставив Генеральний штаб.

Вказано, що під час нового засідання Ради оборони області обговорювали питання вступу військовозобов’язаних чоловіків у вищі навчальні заклади для отримання відстрочки від мобілізації. Ця ситуація викликала резонанс. До її аналізу  залучили ректорів волинських вишів, які доповіли про умови вступу. Також біло надано статистику щодо кількості студентів, які зараз отримують освіту в університетах.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

"Запевнили, що є чітка домовленість з обласним ТЦК та СП, що надаватимуть списки відрахованих осіб, які не виконали умови для зарахування", вказав очільник ОВА.

За словами Погуляйка, за результатами засідання керівникам відповідних силових структур доручили тримати питання на контролі. Наголошено, що слід унеможливити ухилення від мобілізації через навчання у вишах.

 

Більшість аспірантів - чоловіки

За результатами аналізу виявилося, що 67% вступників до аспірантури та магістратури - це чоловіки старші за 30 років. Про різке зростання кількості чоловіків призовного віку, які планують навчатися, повідомили у Міністерстві освіти та науки України. Бажання складати єдиний вступний іспит у 2024 році з'явилося у майже 246 тисяч осіб.

Цікаво, що у період з 2019 до 2021 року щорічна кількість вступників до аспірантури ледь перевищувала 7 тисяч. З них чоловіків старше 25 років було не більше 33%. З 2022 року цей показник підвищився у 6,5 раза. За останні два роки ці особи найчастіше вступали на денну та контрактну форму навчання.

В одній області України списки відрахованих студентів одразу передаватимуть до ТЦК: “Є чітка домовленість“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами заступника міністра МОН Михайла Винницького, Кабмін працює над механізмом, який дозволить "відфільтрувати реальних науковців" від тих, хто вирішив гризти граніт науки з інших мотивів.

Нагадаємо про важку ситуацію на фронті: глава ГУР Кирило Буданов повідомив хорошу і погану новину.