Today.ua

У Верховній Раді заявили, що буде із відключеннями світла у червні

Вже наступного місяця в Україні можуть збільшитись терміни відключення світла. Про це заявила депутат Верховної Ради Інна Совсун.

На її думку, ситуація погіршиться, тому що генерації стане ще менше, а споживання - навпаки зросте. Інна Совсун, яка є членом комітету з енергетики та житлово-комунальних послуг українського парламенту, нагадала, що влітку для планових ремонтів почнуть зупинятися блоки атомних електростанцій.

Споживання ж збільшиться через активне використання кондиціонерів та холодильного обладнання.

"Ми можемо купувати частину електроенергії в Європі і таким чином забезпечувати частину потреби", - заявила Совсун.

Однак, за її словами, поточні можливості енергосистеми не здатні прийняти достатньої кількості електрики від партнерів, щоб покрити дефіцит. Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше повідомляв, що Україна втратила 8 ГВт генерації, а імпортувати за добу ми здатні не більше 1,7 ГВт.

Розширення можливостей щодо прийняття імпортної електроенергії з Європи могло б покращити ситуацію, вважає Інна Совсун. Також вона наголосила на важливості діалогу з суспільством у питанні економного енергоспоживання.

"Якби вам на телефон приходило повідомлення, що зараз вимкніть все, що ви можете, а то нам доведеться вимикати електроенергію, то я впевнена, що громадяни б вимикали, якось самі намагалися регулювати споживання. Але для цього необхідно просто організувати кампанію, щоб ці повідомлення приходили на телефон", – зазначила депутат.

Нагадаємо, її колега Вікторія Гриб раніше повідомила, що в Україні можливе дворазове підвищення тарифу на світло. Вона наголосила, що "все залежатиме від рішення енергетичного регулятора НКРЕКП".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ