Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

Автор: Леся Ловіцька

Тариф на електроенергію в Україні значно підвищиться. З'явилася інформація про те, що вже у червні комунальна послуга може подорожчати вдвічі.

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“ - today.ua

Про це заявила очільниця підкомітету з питань енергетичної безпеки ВРУ Вікторія Гриб. Вона зазначила, що поки що не прийнято остаточне рішення щодо зростання тарифу на світло. Проте вона чула про обговорення двократного подорожчання кіловат-години.

"Я чую різні цифри. Все буде залежати від рішення енергетичного регулятора НКРЕКП. Але я чую, що можливо, тариф на електроенергію за кВт-год буде підвищений удвічі", - розповіла Вікторія Гриб.

Ситуація залежатиме від стану вітчизняної енергосистеми. Якщо електрика буде відсутня, будуть масово використовуватися генератори. Але тоді вартість кіловат-години у 4-5 разів вища від теперішніх цін на електрику. А аварійна допомога з країн Європи дорожча у кілька разів.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

За словами Гриб, так чи інакше світло для споживачів подорожчає вже найближчим часом, питання тільки у тому, наскільки. Депутатка розуміє, що воно непросте й викличе невдоволення українців. Проте держава забезпечить підтримку малозабезпеченим громадянам.

"Рішення про здорожчання світла доведеться приймати, хоча так, я розумію, воно дуже болюче. Але вразливим верствам населення будемо допомагати обов’язково", - наголосила народна обраниця.

Нагадаємо, що зараз побутові споживачі сплачують по 2,64 грн/кВт-год. Якщо з літа цей тариф збільшиться удвічі, нам доведеться витрачати вже 5,28 грн/кВт-год.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, станом на зараз, тариф на електроенергію навіть не на рівні собівартості. В уряді неодноразово порушували питання щодо перегляду цінової політики.

Раніше про підвищення тарифу на світло заявили у Міненерго: там оговорюють нову вартість комунальної послуги.