Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №11084 про "Клуб білого бізнесу", якого звільнять від податкових перевірок. Підприємства, які відповідають певним критеріям, отримають право на бронювання своїх співробітників.
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що в Україні склалося суб’єктивне ставлення до бізнесу. Учасники Клубу мають відповідати певним критеріям, щоб мати право на відстрочку від служби.
До Клубу потрапляють маленькі, середні та великі підприємства, які:
- мають зарплату не нижче середньої у галузі в регіоні;
- мають податкове навантаження не менше, ніж у середньому по галузі;
- не мають податкових боргів.
Гетманцев закликав бізнес виконувати вимоги та приєднуватися до Клубу. Він наголосив, що для податкової немає жодного маневру, кого визнавати членом Клубу, а кого ні. Йдеться не про співвідношення обороту та податків. Якщо податкове навантаження 5% від обороту, то неважливо, річний оборот 1 млн грн чи 100 млн грн, навантаження все одно буде на рівні 5%.
До другого читання у Раді планують розглянути можливість надання членам Клубу білого бізнесу права на бронювання співробітників.
"Це буде модель економічного бронювання", - наголосив депутат.
За словами народного обранця, перебування у Клубі стає можливим для кожного через виконання звичайних податкових обов’язків.
Депутат ВРУ уточнив, що Клуб має запрацювати у червні.
"Двері завжди відчинені", - вказав він.
Данило Гетманцев також прокоментував скандал із бронюванням Мінекономіки робітників кур’єрської служби та бетінгової компанії. Він назвав такі дії помилковими, і йому соромно за таке рішення представників відомства. Нардеп вважає, що колегам слід покращити роботу, особливо над такими надчутливими питаннями.
Раніше стало відомо, що українцям почали пропонувати вакансії одразу із бронюванням від мобілізації.