У Верховній Раді повідомили, скільки мобілізованих потрапляють на фронт

Автор: Корнєєв Ігор

Народний депутат Олександр Федієнко спростував один із головних міфів про мобілізацію, що прихід у ТЦК неодмінно означає подальше відправлення на фронт. За його словами, безпосередньо на передову потрапляє лише кожний десятий.

У Верховній Раді повідомили, скільки мобілізованих потрапляють на фронт - today.ua

Олександр Федієнко засідає у парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Він сумнівається, що збільшені штрафи за ухилення від мобілізації, прийняті Верховною Радою, суттєво покращать процес набору військовослужбовців.

"Тобто, так, він (штраф – ред.) покращить мобілізацію.. Та все одно будуть люди, які зможуть заплатити один-два штрафи, а потім все одно заховатися. Треба розуміти, що люди, які не хочуть воювати все одно будуть шукати як ухилятися", - заявив Олександр Федієнко.

На його думку, інформаційна кампанія навколо процесу мобілізації велася дуже погано. Через це серед громадян виникло безліч міфів, і один із головних полягає у тому, що якщо тебе призвали, то неодмінно відправлять на фронт.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У Держприкордонслужбі повідомили, чи є загроза вторгнення росіян до Сумської області

"Буцімто, якщо тебе мобілізують — обов’язково вб’ють, а якщо вже вручили повістку — обов’язково відправлять на "нуль". Та треба розуміти, що на передову потрапляє лише 10-15%", - розповів народний депутат України.

За словами Федієнка, переважна більшість мобілізованих безпосередньо бойові дії не ведуть. Багато хто з них займається тим, чим займався в цивільному житті. Електрики, логісти та навіть бухгалтери, за словами нардепа, потрібні армії не менше, ніж у тилу.

Федієнко стверджує, що ненавченого бійця ніхто на передову не відправить. Це, за його словами, суперечить не лише закону, а й логіці ведення бойових дій.

У Верховній Раді повідомили, скільки мобілізованих потрапляють на фронт

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Жодному командиру не вигідно відправляти на "нуль" немотивованих людей", – підсумував нардеп.

Нагадаємо, сьогодні Кабмін розширив бронювання від армії. У нашому матеріалі ми повідомляли, хто отримає відстрочку.