Кабмін розширив бронювання від армії: хто отримає відстрочку

Автор: Корнєєв Ігор

Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку бронювання від армії. Наразі відстрочку отримають співробітники підприємств, які усувають наслідки російських атак на енергетичну інфраструктуру.

Кабмін розширив бронювання від армії: хто отримає відстрочку - today.ua

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму каналі месенджера Telegram повідомив подробиці ініціативи Кабміну. Він розповів, що відстрочку від несення військової служби отримають працівники підприємств, які здійснюють:

  • будівництво;
  • ремонт;
  • відновлення;
  • надання послуг;
  • виготовлення та/або постачання обладнання;
  • інші інженерно-технічні заходи, спрямовані на відновлення зруйнованих росіянами об'єктів критичної інфраструктури.

Це стосується як об'єктів електроенергетики, так і газотранспортного сектору. Повний перелік підприємств, співробітники яких отримають бронь від мобілізації, має затвердити Міністерство енергетики України.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 8 травня заявив про створення Штабу для координації робіт з подолання наслідків російського енергетичного терору та підготовки до зими. Глава уряду назвав ситуацію в енергетичному секторі України "однією з найскладніших".

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Також він заявив, що під час підготовки до зими робитиметься ставка на децентралізацію енергетичної системи країни. Для цього було запущено програму "ГрінДІМ", за якою ОСББ зможуть отримувати мільйонні компенсації від держави за встановлення сонячних електростанцій та теплових насосів для опалення своїх будинків.

Кабмін розширив бронювання від армії: хто отримає відстрочку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення, згідно з яким нові генеруючі потужності приєднують до електромереж за спрощеною процедурою. Платити за це власникам мініелектростанцій не доведеться.

Нагадаємо, що наші союзники створили Фонд підтримки енергетики України. У ньому вже зібрано понад 433 млн доларів, які будуть витрачені на відновлення енергетичного потенціалу нашої країни.