У ТЦК розповіли, кому не видаватимуть повістки на вулицях

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні продовжується посилена мобілізація. При цьому вручати повістки на вулицях деяким громадянам припинять. Якщо громадянин має при собі облікові документи, то співробітники ТЦК можуть просто їх перевірити і відпустити людину без повістки.

У ТЦК розповіли, кому не видаватимуть повістки на вулицях - today.ua

Представник Сухопутних військ Володимир Фітьо розповів, що якщо у громадян при собі буде паспорт і військово-обліковий документ, то більше запитань йому не ставитимуть.

Як відомо, перша повістка не означає відправки на фронт. Вона видається для уточнення облікових даних призовника. Після цього чоловік проходить медичну комісію і лише потім вирішується питання щодо його мобілізації. Якщо у громадянина немає підстав для відстрочки, його професія зараз затребувана, тоді виписується друга повістка, за якою призовника відправляють до навчального центру, зазначив Фітьо.

Навчання триває щонайменше місяць, потім відведено два тижні на формування підрозділу, додав представник ЗСУ. Іноді навчання може тривати два-три місяці, тут все залежить від обраної спеціальності та досвіду призовника. Лише після цього громадян направляють до військової частини. Проблема в тому, вважає Володимир Фітьо, що багато хто розцінює першу повістку як автоматичну відправку на фронт.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

У ТЦК розповіли, кому не видаватимуть повістки на вулицях

Спікер Міноборони Іларіон Павлюк також прокоментував роздачу повісток у публічних місцях. Він наголосив на тому, що це необхідний захід, щоб поповнити лави ЗСУ. Добровільно йти воювати вже майже ніхто не хоче.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Як їм усім повідомити, що вони потрібні? Якщо суспільство дуже негативно сприймає прихід з повістками в публічне місце... Чомусь у нас фокус дуже сильно зміщений у бік меншості, що обурюється, - вони не розраховували, що їм у ресторані принесуть повістку і вони хотіли б інакше", - заявив Павлюк.

Раніше повідомлялося, що чоловіків-ухилянтів, які втекли з України, можуть позбавити паспортів.