Членство в НАТО є пріоритетним для України, але нам неодноразово наголошували, що до кінця повномасштабної війни приєднання не буде. Стало відомо, що Північноатлантичний Альянс надасть нам особливий пакет безпекової допомоги під час щорічного саміту у Вашингтоні влітку.
Посол США в НАТО Джуліанна Сміт повідомила, що на додаток до оголошення про безпековий пакет, близько 32 держав уклали ряд двосторонніх угод про підтримку України до саміту. 13 з них уже завершені.
Зазначено, що члени Альянсу запропонують цілий пакет досягнень, які стануть мостом до членства України в Альянсі. Частиною вказаного пакету буде звернення, в якому буде описано прагнення України до членства.
За словами Сміт, частково це буде інституціоналізація певної двосторонньої підтримки, яка надається Україні зараз. Йдеться про роботу над визначенням нових ресурсів для нашої держави. Також буде подано сигнал Москвы про те, що "НАТО нікуди не дінеться".
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, що Україна у вересні 2022 року офіційно подала заявку на членство у НАТО. У 2023-му члени Північноатлантичного альянсу на саміті в Бухаресті підтвердили підтримку наших євроатлантичних прагнень та визначили ключові кроки на шляху до членства. Організація визнає готовність України до членства та прагне пришвидшити цей процес.
Президент України Володимир Зеленський висловив впевненість у членстві України в НАТО після перемоги над російськими окупантами. Але наша держава відкидає пропозицію приєднатися до Альянсу без територій, які тимчасово окуповані рашистами.
Раніше стало відомо, що росіяни готують прорив фронту: одразу чотири країни НАТО можуть ввести в Україну війська.