У США назвали проблему у підготовці українських пілотів на F-16

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується постачання винищувачів F-16. У США вказали на проблему при підготовці українських пілотів.

У США назвали проблему у підготовці українських пілотів на F-16 - today.ua

Американський генерал та голова Бюро Національної гвардії Ден Гокансон повідомив, що Україні критично важливо отримати грошову допомогу від США. Зокрема, додаткове фінансування Конгресу США потрібне для продовження підготовки українських пілотів.

Якщо коштів буде недостатньо, з 2025 року деякі програми можуть опинитися під загрозою закриття. Це стосується й підготовки українських пілотів.

За словами Гокансона, Каліфорнійська національна гвардія з 1993 року співпрацювала з Україною. Вони щороку проводили "з десяток обмінів":

"У рамках роботи Державної програми партнерства (SPP) співробітництво в Україні тривало до початку повномасштабної війни у 2022 році, а після – перемістилося на інші локації".

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Генерал зазначив, що в той період США вивели свої сили й навчання продовжилося у Німеччині. Планується продовження підготовки авіаторів "без обмежень у часі", як це було до вторгнення російських окупантів.

Ден Гокансон уточнив, що одна справа – це готовність армії, а інша – фінансове забезпечення. Щодо підготовки українських пілотів на F-16, ресурсів достатньо, щоб підготувати тих, хто вже проходить навчання. Однак якщо програму потрібно буде розширити та продовжити, потрібно залучити додаткові ресурси – літаки, інструкторів та гроші. Це те, що критично необхідне завершення програми навчань до кінця 2024 року.

У США назвали проблему у підготовці українських пілотів на F-16

Глава Бюро Національної гвардії зазначив, що навчання українських військових у Європі за програмою EUCOM, яка частково фінансується США, також опиниться під питанням, якщо Конгрес не ухвалить додатковий пакет допомоги Україні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше Кабмін повідомив, на які цілі збирається витратити 61 мільярд доларів від США. Очікується, що кошти надійдуть найближчим часом.

Також стало відомо, коли до України може прибути F-16.