Винищувачі F-16 можуть прибути до України у травні: пілоти вже готові

Автор: Корнєєв Ігор

Постачання американських винищувачів F-16 в Україну може розпочатися ще до літа. Про це заявили в одній із країн, що входять до "Коаліції авіації" формату "Рамштайн".

Винищувачі F-16 можуть прибути до України у травні: пілоти вже готові - today.ua

На другий день саміту лідерів Європейського Союзу прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо повідомив, що незабаром в українському небі можуть з'явитися винищувачі F-16.

Нагадаємо, Бельгія входить до "Коаліції авіації". Вона об'єднує країни, які нададуть свої винищувачі F-16 Україні, займатимуться їх озброєнням та обслуговуванням або готують українських пілотів.

"Ця коаліція F-16 важлива і залишається важливою, тому що ці F-16 також мають протиповітряний потенціал, і Бельгія відіграє в цьому дуже важливу роль. Саме ми забезпечуємо підготовку українських пілотів на наших літаках. Постачання першого літака з підготовленими пілотами може відбутися до літа цього року", – заявив глава бельгійського уряду.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Сьогодні Міністерство оборони Великобританії повідомило, що перші десять українських льотчиків повністю завершили курс навчання з пілотування американських винищувачів 4-го покоління. Нагадаємо, відсутність пілотів була перешкодою для передачі літаків Україні.

Винищувачі F-16 можуть прибути до України у травні: пілоти вже готові

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще два тижні тому міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила про готовність передати 24 літаки F-16 Повітряним силам ЗСУ, щойно наші льотчики завершать процес навчання. Також постачання винищувачів залежить від ступеня готовності українських аеродромів, проте їхня модернізація відбувається в умовах повної таємниці.

Нагадаємо, перший день саміту лідерів країн ЄС також приніс добрі новини. Напередодні прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Амстердам має намір придбати систему Patriot для передачі її Силам оборони України.