У садах через заморозки пропав урожай ранніх яблук та інших фруктів

Автор: Марченко Любов

Через заморозки, що впали на українські сади в ніч на 19 і 20 квітня, зазнав збитків урожай плодових дерев у садах. Найбільших втрат мороз завдав урожаю ранніх яблук. Причому в окремих місцевостях постраждали як зерняткові, так і кісточкові породи.

У садах через заморозки пропав урожай ранніх яблук та інших фруктів - today.ua

Про це йдеться у повідомленні EastFruit.

Найбільших втрат зазнали сади Вінниччини. У цьому регіоні садівники скаржаться на значні втрати майбутнього врожаю. З деяких господарств надходить інформація про ймовірну втрату половини врожаю яблук. Щоправда поки в основному йдеться про яблука ранніх і середніх сортів достигання – таких як "Мельбурн"  і "Женева". Як зазначають самі садівники, найбільших втрат зазнали сади, що розташовані в низинах. Саме туди стікалось холодне повітря із температурою до -3 градусів.

Щодо пізніх сортів яблук, то тут негативні прогнози більш стримані. Садівники поки що не можуть оцінити ймовірні втрати урожаю пізніх сортів. Але є надія, що заморозки їм зашкодили менше.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У садах через заморозки пропав урожай ранніх яблук та інших фруктів

Крім Вінницької, постраждали також Чернівецька та  Миколаївська області. Так, у Чернівецькій області втрати врожаю плодів оцінюють у 10-15%. Там також більше дісталося садам, що розташовані в улоговинах. Крім того, в цьому регіоні заморозки завдали відчутної втрати посадкам з абрикосами. Молоденькі плоди не витримали атак холоду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А з Миколаївської області надійшов тривожний сигнал про можливу втрату черешні ранніх сортів. Щодо решти регіонів, то там стверджують, що ці дві найхолодніші ночі обійшлися без заморозків.

Нагадаємо, синоптики попереджали про ймовірні заморозки наприкінці тижня, що минув.