Дві ночі наприкінці тижня можуть знищити врожай фруктів у садах: синоптик попередила про нічні заморозки

Автор: Марченко Любов

Після незвичної для квітня спеки в Україну прийшло похолодання. Холод насувається із заходу, стрімко знижуючи температуру повітря. Водночас синоптики попереджають про ймовірні заморозки наприкінці тижня. Якщо цей прогноз справдиться, то врожай фруктів у садах зазнає значних втрат.

Дві ночі наприкінці тижня можуть знищити врожай фруктів у садах: синоптик попередила  про нічні заморозки - today.ua

Отже, прогноз погоди від Гідрометцентру не вельми сприятливий.  

В Україні цьогоріч, як ніколи рано, розквітли плодові дерева. Щось лише відцвіло, а щось якраз квітує у повну силу. У таку пору плодові дерева найбільш вразливі до холоду. А спад температури нижче нуля загрожує ніжним суцвіттям та зав'язі загибеллю. Тим часом синоптики попереджають про можливі заморозки найближчими ночами.

"Найбільша ймовірність заморозків - у ніч на 19-те та у ніч на 20-те квітня", - попередила у соцмережі синоптик Наталка Діденко.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

У четвер, 18 квітня, дощі охоплять усю територію України. Вкупі з прохолодним повітрям вони добряче вистудять захід України та майже вирівняють денну температуру з нічною. Упродовж доби ртутний стовпчик там коливатиметься від +4 до +8 градусів.

На сході та півдні України, незважаючи на опади, завтра ще зберігатиметься тепла погода: від +12…+15 вночі до +21…+27 удень.

Дві ночі наприкінці тижня можуть знищити врожай фруктів у садах: синоптик попередила  про нічні заморозки

Відчутно холодніше стане на всій території в п'ятницю, 19 квітня. На сході денна температура не підніметься вище +14…+19 градусів, а нічна становитиме +8…+11.

Та найбільше холод відчуватиме захід країни. Навіть вдень там очікують не вище +4…+7 градусів. А вночі ртутний стовпчик впаде до +1…+3, а подекуди й до нуля градусів. Саме у ці дві ночі, проти 19 і 20 квітня, існує найбільша ймовірність ранкових заморозків.

Дві ночі наприкінці тижня можуть знищити врожай фруктів у садах: синоптик попередила  про нічні заморозки

"Заморозки в другій половині тижня можливі, якщо не прикриє небо хмарами", - попередила синоптик.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, якщо вітер не розвіє хмари, то вони вкриють землю захисним екраном. Тоді садівники зможуть перевести подих.

Втім, цьогоріч у них з'явилася ще одна проблема. Через надто ранню весну бджоли ще не встигли зміцніти і не летять запилювати дерева, а відсиджуються у вуликах.