У Раді зробили заяву про електронні повістки військовозобов'язаним чоловікам

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 18 травня діє закон про посилення мобілізації, згідно з яким військовозобов'язаним чоловікам потрібно до 16 липня оновити свої дані у ТЦК. Стало відомо, чи отримуватимуть вони електронні повістки.

У Раді зробили заяву про електронні повістки військовозобов'язаним чоловікам - today.ua

Член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив, що зараз не розглядається можливість збільшення терміну на актуалізацію інформації про військовозобов'язаних чоловіків у ТЦК.

Нардеп послався за заступницю міністра оборони Катерину Черногоренко, яка зазначила, що станом на 3 червня процедуру пройшли понад 1,5 мільйона українців.

Зазначено, що більшість зробила це в електронному кабінеті мобільного додатку "Резерв+" – йдеться про 1,3 мільйона осіб. Багато хто вважає, що найближчим часом повістки буде цифровізовано – з використанням вказаного застосунку. Проте Веніславський спростував це:

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

"Ми обговорювали це питання і дуже дискутували над ним під час роботи над законопроєктом про мобілізацію. І кінцева позиція була консенсусна – електронних повісток через електронні кабінети не буде".

Також зазначено, що у законі про мобілізацію немає положень про використання будь-яких повідомлень чи направлень на ВЛК через електронний кабінет. Тому застосування електронних засобів комунікації законом не передбачено.

У Раді зробили заяву про електронні повістки військовозобов'язаним чоловікам

Що стосується затримання осіб співробітниками ТЦК. Федір Веніславський наголосив, що такого права у них немає. Доставляти чоловіків до військкоматів можуть лише представники Нацполіції. Але йдеться про випадки, коли українці перебувають у розшуку. Тобто це громадяни, які мали бути мобілізовані, отримали відповідні повістки та не виконали обов'язку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Працівники ТЦК та СП не мають права діяти примусово без працівників поліції. Якщо вони діють разом з працівниками поліції, то це, в принципі, у рамках закону", - цитує народного обранця РБК.

Раніше повідомлялося, що з 16 липня військовозобов'язаним чоловікам розсилатимуть повістки поштою. Причому підтвердження отримання документа не вимагатимуть, а за ігнорування передбачено покарання.