У Раді заговорили про демобілізацію військових: Генштаб перевищив план призову до ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

У Генштабі задоволені темпами мобілізації – стало відомо, що план призову чоловіків до ЗСУ вдалося перевищити. У зв'язку з цим у Раді зробили заяву про можливу демобілізацію військовослужбовців.

У Раді заговорили про демобілізацію військових: Генштаб перевищив план призову до ЗСУ  - today.ua

Про це повідомив секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки з фракції "Голос" Роман Костенко. Зазначено, що якщо темпи мобілізації найближчими місяцями залишаться на такому ж високому рівні, до парламенту можна буде вносити законодавчу ініціативу про демобілізацію.

"Якщо до кінця літа ми побачимо, що вони зберігаються і підвищуються, тоді можна буде напрацьовувати і вносити до Ради законопроєкт про демобілізацію", - вказав депутат.

На думку народного обранця, відповідний законопроєкт можна буде підготувати до жовтня цього року. Знову ж таки – лише за умови збереження наявної тенденції до поповнення української армії.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Напередодні оборонний комітет ВРУ зустрівся з представниками Генштабу ЗСУ та Міністерства оборони. Під час робочої зустрічі обговорювали можливість проведення демобілізації. Відомо, що тисячі чоловіків служать третій рік поспіль й вони неодноразово просили про заміну.

У Раді заговорили про демобілізацію військових: Генштаб перевищив план призову до ЗСУ

Нагадаємо, що Рада ухвалила закон про посилення мобілізації 11 квітня. Він набув чинності 18 травня. Минулого місяця було мобілізовано більше чоловіків, ніж за кілька попередніх.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До 16 липня всі військовозобов'язані чоловіки 18-60 років мають оновити свої дані – у ТЦК, ЦНАП або через мобільний додаток "Резерв+". У законі виключили положення щодо конкретних строків демобілізації військовослужбовців.

Раніше стало відомо про зміни обліку чоловіків, які підлягають мобілізації - вони вже можуть не носити з собою військові квитки.