У Раді пропонують підвищити тариф на електроенергію для населення до рівня собівартості

Автор: Марченко Любов

Розмови про пільгові тарифи на електроенергію мають залишитися в минулому. У теперішніх умовах, коли енергетика країни зазнала катастрофічних руйнувань, вартість електроенергії для населення має бути такою ж, як і для решти споживачів. Тобто тариф на електроенергію має покривати затрати на неї.

У Раді пропонують підвищити тариф на електроенергію для населення до рівня собівартості - today.ua

Таку думку висловив заступник голови комітету ВР з енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко. 

Нардеп усвідомлює, що такий крок буде сприйнятий населенням вкрай негативно. Але іншого виходу немає, оскільки енергосистема України зазнала безпрецедентного руйнування від ракетних атак. І тепер питання стоїть навіть не про якість та безперервність електропостачання, а про його можливість.

Більша частина маневрової генерації знищена. Отже в пікові години може виникати колосальний дефіцит електроенергії. Причому із настанням другої половини літа, а згодом ще й осінніх холодів ситуація лише погіршуватиметься. Через це зараз треба ударними темпами відновлювати об'єкти генерації, що дозволятимуть маневрувати обсягом енергопостачання у пікові години. А це все гроші, і гроші дуже великі.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

"Ми маємо подивитися повну реальну картину по собівартості. І населення в цій ситуації, як це не приймає, має покривати цю собівартість. Цим питанням нам треба займатися", - каже Кучеренко.

У Раді пропонують підвищити тариф на електроенергію для населення до рівня собівартості

Нардеп зауважив, що остання масштабна ракетна атака 11 квітня завдала особливо великих руйнувань енергосистемі. Була знищені Трипільска ТЕС, яка живила електроенергією, принаймні, три області, у тому числі й Київську. Ця дата, як і дата 22 березня, стали чорними днями в сучасній історії української енергетики.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У цих умовах енергоносії і відповідні тарифи мають відповідати собівартості", - підсумував нардеп.

Нагадаємо, у Міненерго не заперечують, що тариф на електроенергію для населення доведеться підвищувати. Однак із конкретними цифрами ще не визначилися. Більшість експертів вважають, що тариф можуть підвищити щонайменше до 3,5 грн/кВт-год. Така вартість електрики вже фактично дорівнюватиме тим цінам, які платять за світло у багатьох європейських країнах, каже експерт з питань ЖКГ Олег Попенко.